Doktorka Barbora Brezová je expertkou na beauty problémy
Doktorka Barbora Brezová je expertkou na beauty problémy
Zdroj: Lukáš Kimlička

Mám 23 rokov a už od detstva túžim po plastike nosa. Mám totiž tzv. orlí nos. Kamošky ma odhovárajú, aby som to nerobila, vraj keď si raz dám „sekať“ nos, budem s ním mať navždy problémy. Nakoniec sa vraj nebude dať už ani operovať a skončím znetvorená. Je to pravda?

Monika z Nitry

Operácia nosa je jednou z najkomplikovanejších estetických operácií. Preto je veľmi dôležité zveriť sa do rúk odborníka, keďže každá prípadná reoperácia je veľkým rizikom. Nie je pravda, že po správne vykonanej operácii budete mať navždy problémy. Pravdou však je fakt, že tvar nosa výrazne ovplyvňuje celú harmóniu tváre a u niekoho je to jednoducho osobitá črta tváre.

Zaujímal by ma tajný trik doktorky, ktorá sa venuje estetickej medicíne, proti vráskam.

Ďakujem! Nina z Podbanského

Prevencia je môj najúčinnejší trik. Dnes sa aj preto estetická medicína nazýva antiageingovou – máme rôzne metódy, ako známky starnutia spomaliť a vplyv času pribrzdiť.

Zdroj: profimedia.sk

Mám len 21 rokov, no zdá sa mi, že mám veľmi vráskavé čelo. Je to v mojom veku možné? A odporučili by ste mi už botox?

Ema z Vrútok

Áno je to možné. Vrásky na čele vznikajú pri mimickej aktivite svalu na čele. A preto ak niekto používa mimiku v hornej tretine tváre až príliš, bude mať aj skôr vrásky. V tomto prípade teda hovoríme o tzv. negatívnej mimike. Aplikáciou botoxu sval zrelaxujeme a tvorbu vrások pozastavíme. Občas preto začíname s jemnou aplikáciou malého množstva botoxu už aj u dvadsiatničiek. Dôjde postupne k odvyknutiu od negatívnej mimiky.

Zdroj: profimedia.sk

Som čerstvá štyridsiatnička a trápia ma padnuté viečka. Som zrejme adeptkou na operáciu, no stále váham, či už je časť ísť pod nôž alebo nepočkať, kým sa mi to ešte viac zhorší.

Danka z Lučenca

Blepharochalaza alebo padnuté viečka sú podmienené najmä geneticky. Ak by ste s operáciou vyčkávali, stav sa nezlepší, naopak, postupne bude dochádzať k tomu, že budete pociťovať aj ťažobu očí, periférne sa vám bude zhoršovať videnie a budete mať pocit unavených ťažkých očí. Nie je teda zmysluplné čakať na zhoršovanie. Pravdou je však aj to, že ak máte genetické predispozície, tak o cca 15-20 rokov budete možno potrebovať danú operáciu zopakovať. Je to však veľmi individuálne.

Mala som na nose znamienko, ktoré ma trápilo od detstva. Pred polrokom som si ho dala laserom odstrániť a predstavte si, že do mesiaca sa mi na tom istom mieste objavilo znova! Mám si ho dať znovu odstrániť alebo to už nemá zmysel opäť skúšať?

Bea z Pezinka

Určite odporúčam dermatoskopické vyšetrenie skúseným dermatológom a na základe jeho vyšetrenia bude možno potrebné znamienko vybrať tentoraz chirurgicky a vyšetriť ho histologicky. Pri laserovom odstránení tkanivo spálime a jeho vyšetrenie pod mikroskopom teda už nie je možné.

Čítajte viac:

Desatoro krásnej pleti: Tieto návyky sa postarajú o vašu rozžiarenú a vyživenú pleť!

Osviežte svoj jesenný look trendy šatkou: Máme pre vás 12 tipov, ako ju namixovať do účesu

Pre krásnu a dokonalú pleť: TOTO potrebujete mať vo svojej kozmetickej taške!

Zdravá alternatíva na večernú pažravosť: Z týchto jedál nepriberiete ani gram!

Predstavujeme NAJKRAJŠIE parfumy jesene 2018: Toto sú voňavé novinky, ktoré budete milovať