Zázraky na počkanie neexistujú a kto tomu verí, sklame sa. No ak nájdete správny systém, ako sa dopracovať k vytúženému cieľu, začnú sa diať veci! Sympatická mamička desaťročnej dcérky o tom vie svoje.

Čítajte viac:

Hit alebo fail? Skúste Pinterest diétu a overte si, či funguje!

Lenka pracuje ako colná deklarantka a ako slobodná matka na seba nemala nikdy veľa času: „Po pôrode dcérky sa mi začali kilá usádzať. Snažila som sa obmedzovať stravu, ale ani to som nevedela regulovať, lebo veľakrát sa stalo, že som zabudla na raňajky aj na desiatu, potom som sa spamätala až na obed, ktorý som celý zjedla a nehovorím o večeri. Prišla som domov a prvá cesta viedla do chladničky. A takto sa to opakovalo celé roky.“

Archív

Osudový deň

Podobný scenár zažíva mnoho z nás a často sa po nepodarených snahách s diétami vzdáme. Lenka mala rovnako chuť sa na to vykašľať, no všetko sa zmenilo v jeden deň: „Raz som na internete natrafila na článok o správnom stravovaní a natoľko ma zaujal, že som naň reagovala. Na moje prekvapenie som zistila, že v tom článku nešlo iba o radu, ako schudnúť, ale aj o súťaž, ktorá pomôže piatim ženám dosiahnuť to, po čom túžia. A predstavte si, vybrali ma! Dostala som vlastnú nutričnú poradkyňu a začali sme. Po prvotnom vážení a meraní mi odporučili stravu, ktorá pozostávala zo stravy od firmy Nutrifood. Táto strava obsahovala kokteily, kaše aj hlavné jedlá, polievky. A čo bolo super, boli aj veľmi chutné. Čo sa týkalo upravenia stravy, musela som jesť tri dávky denne, ak som bola ešte hladná, mohla som jesť zeleninu, ktorá mohla byť surová, varená, dusená, ochutená rôznym korením. Kombinovala som to aj s nízkokalorickými potravinami od Nutrifood. Dokonca aj keď som mala chuť na sladké, tak v hlavnom jedle boli aj voňavé palacinky s javorovým sirupom.“

Čítajte viac:

VIDEOtréning pre všetky, čo nestíhajú: 7 minút denne a máte SUPER telo!

Nový život

Samozrejme, nič nie je zadarmo a aj mladá mamička sa musela prvý týždeň učiť, ako sa má správne stravovať. „Nebolo to spočiatku ľahké. Bolela ma hlava a necítila som sa príliš dobre. Ale už na druhý týždeň sa to začalo meniť a začala som pociťovať viac energie a lepšie sa cítiť. V práci musím chodiť veľa po schodoch, predtým som bola vždy zadýchaná, teraz ich vybehnem bez problémov. Takisto som mala problém s opuchom nôh, ktorý tiež zmizol. A po dvoch mesiacoch sa mi podarilo schudnúť neuveriteľných desať kíl,“ s nadšením opisuje Lenka.

Bez pomoci by som to nezvládla Mladá žena sa začala meniť svojmu okoliu priamo pred očami a užívala si samé pozitívne ohlasy. „Množstvo známych, žien a mužov sa ma pýtalo, kde a ako som to dosiahla. Mala som len jednu odpoveď. Všetkým som preposlala link na Nutrifood! Po dlhom čase sa cítim dobre a mám zo seba výborný pocit. Dokázala som vstať a niečo pre seba spraviť. Prekonať samu seba. Teraz si oblečiem aj veci, ktoré by som predtým nikdy nenosila. Dokonca si dám na seba aj niečo farebné. Predtým som nosila iba tmavé veci. A bonus je, že je na mňa hrdá aj moja dcérka,“ dodáva Lenka.

Archív

Čo je nutrifood?

„Rýchly úbytok hmotnosti z radikálnych diét a následne jo- -jo efekt vedie k sklamaniu a strate vôle. A práve pre tento nežiaduci efekt nás naši klienti najviac oslovujú a navštevujú,“ hovorí nutričná poradkyňa Mgr. Lucie Vyskočilová. „Pod dohľadom odborníkov a s nutrične vyváženými programami na chudnutie sa chudne ľahšie a predovšetkým zdravšie a práve zdravotné problémy alebo varovanie od lekára sú častá motivácia na redukciu hmotnosti a dôvod, prečo nás pacienti sami vyhľadávajú,“ dodáva. Viac informácií nájdete na www.nutrifood.sk alebo na telefónnom čísle 0948 17 27 18.

Archív

Ako na to?

1. krok: Vstupná konzultácia
2. krok: Nutričný poradca nastaví vhodný redukčný program a kombináciu jedál.
3. krok: Pravidelné kontroly a profesionálny dohľad nad redukciou hmotnosti.
4. krok: Nastavenie pravidiel pre správne stravovacie návyky bez jo-jo efektu.

Čítajte viac:

Exotický zázrak, ktorý vás naučí zdravo chudnúť? Jednoznačne mango!