Hlavnou prednosťou extravagantného účesu je jeho rebelský šmrnc. „Mullet je doslova anti-módny zostrih,“ hovorí vlasový stylista Harry Josh, ktorý je zodpovedný za divoký mullet topmodelky Iriny Shayk, ktorú takto ostrihal pri natáčaní. Je to teda ideálna alternatíva pre odvážne ženy, ktoré nudia plážové vlny. A ukázalo sa, že je ich veľa aj medzi celebritami...

Tradičný koncept tohto strihu je mimoriadne hraví a má naozaj poznávacie znamenia. V našich končinách ho môžete poznať aj pod popisom „vpredu biznis, vzadu párty“. Princíp je teda naozaj jednoduchý – vlasy sú vpredu zostrihané a pustupne prechádzajú dozadu do dlhého zostrihu. Dôležitá je zostrihaná ofina, ktorá mu pridáva na efekte. V 80. rokoch sa nosila skôr extra krátka, a v dnešnom modernom prevedení je skôr dlhšia. Jedným z hrdých nositeľom mulletu bol napríklad hokejista Jaromír Jágr, ktorý preslávil v Česku a na Slovensku.

Jaromír Jágr bol hrdým nositeľom mulletu a u nás ho preslávil.
Zdroj: Profimedia.sk

Súčasnú verziu mulletu oživili predovšetkým hviezdy ako Miley Cyrus, Billie Eilish či modelka Irina Shayk. A musíme uznať, im to naozaj pristane. Určite to však nie je účes, ktorý by sa oplatilo skúšať ostrihať si svojpomocne v lockdowne a radšej si počkať na odborné ruky hairstylistov. Výhodou zostrihu je, že sa veľmi ľahko styluje a môžete ho nechať prirodzene zvlnený alebo ho uhladiť vyžehlením a gélom na vlasy. Vďaka tomu získa edgy nádych, ktorý bude pôsobiť moderne a trendy.

Cara Delevingne predviedla mullet na prehliadke Fenty.
Zdroj: Getty images

Tak čo, presvedčili sme vás? Vo FOTOgalérii si pozrite, ako sa nosil kedysi a ako ho nosia hviezdy dnes.

Páči sa vám účes mullet?