Dobre, kvalitne a dostatočne dlho sa vyspať nám dáva úsmev na tvár, energiu k zvládaniu dňa a tým tiež našu krásu.

Mnohí však uloženie sa do postele považujú za čas na premýšľanie o svojich problémoch či spracovanie zážitkov prežitých počas dňa,  čím sa kvalita ich spánku výrazne znižuje.  Zaručeným výsledkom je únava a znížená pozornosť. Pri nedostatku spánku však  prichádza i k emočnej vypätosti, ktorá má výrazný vplyv aj na najväčší orgán nášho tela, pokožku. Okrem toho, že pokožka tvorí hranicu našej osobnosti, nášho ja, nášho tela od okolia je i zrkadlom nášho prežívania, vzťahu k sebe samému aj lupou našich emócií.

Všetci si vieme predstaviť sčervenanie tváre pri zahanbení sa, či zlosti. Zblednutie strachom, či nevoľnosťou. A tiež mrazivý pocit, ktorý nám prebehne pokožkou pri jemnom vzrušení, či chlade. Čím je však pokožka jemnejšia a citlivejšia, tým sú prejavy nášho prežívania čitateľnejšie a pre okolie viditeľnejšie. Naše vnútorné prežívanie derúce sa na povrch cez našu pokožku nám môže spôsobovať i mnohé problémy. Naše potlačené negatívne emócie, strach, hnev, napätie, stres a mnohé ďalšie sa objavia ako akné, ekzém či svrbenie. Telo nám tým dáva viditeľný signál, že naše vnútro sa dostalo do disharmónie a to by sme rozhodne mali prehliadať. Nejde len o estetický problém ale často najmä aj sociálny a psychologický, prejavujúci sa narušením sebadôvery a v krajnom prípade i izoláciou jedinca od okolia. Treba si však uvedomiť, že žiadnu odozvu pokožky nemožno oddeliť od nervového, imunitného či hormonálneho systému.

To s akou genetickou preddispozíciou pokožky sa narodíme sa postarali naši predkovia a to celkom určite (aspoň zatiaľ) neovplyvníme. Čo však pre seba môžeme spraviť je dostatočný spánok, ktorý nám prinesie vnútornú pohodu a tým i sebavedomie vďaka čomu sa dokážeme prijať a milovať taký aký sme a kozmetické nerovnosti na našom tele sa stanú našou súčasťou, veď krása je ukrytá v našom vnútri.

„Vnímaj svoje emócie, počúvaj svoje telo a prežívaj život“ a to každý deň.

Rovnako ako spánok je pre pleť  dôležitá aj pravidelná starostlivosť. Pleť by mala byť vždy čistá a vyživená. Doprajte jej starostlivosť s produktami značky Mixa, odborníka na citlivú pleť. K dôkladnému vyčisteniu a odlíčeniu pleti použite micelárne mlieko z rady Hyalurogel a na hydratáciu vyživujúci krém Hyalurogel Rich. Oba sú obohatené o kyselinu hyaluronovú, ktorá na seba dokáže viazať vodu a je tak skvelou hydratačnou zložkou.