Blížiaca sa jar je aj pre ženu ideálne obdobie rozkvitnúť. Nechajte zažiariť svoju pleť, vlasy, zažiarte celá. Poradíme, ako na to.

Po zime môže byť pleť nielen bledá, ale aj vysušená. Potrebuje povzbudiť a zavlažiť. Hydratácia je alfou a omegou krásy. Bez nej nebudú dobre fungovať ani tie najlepšie, najdrahšie a najodporúčanejšie pleťové krémy, séra a ďalšia kozmetika na udržanie mladistvého a zdravého vzhľadu.

Každá kvapka sa počíta

Na jar je teda veľmi dôležité dopriať si dostatok tekutín – ideálne vo forme čistej vody, blahodarné účinky majú aj kvalitné sypané bylinkové čaje.
Dostatočná hydratácia pomôže nielen vzhľadu pokožky, ale aj vnútorným orgánom, krvi, krvnému tlaku, vlasom, nechtom, kĺbom a samozrejme pomáha udržiavať nás plné energie a v dobrej nálade.
Ak vám teraz napadla otázka, koľko tých tekutín je vlastne dosť a zdá sa vám to ako rovnica s troma neznámymi, máme dobrú správu. Nič netreba komplikovane prepočítavať. Stačí si vypestovať dobrý zvyk – dať si pohár vody približne raz za dve hodiny. Občas ho môžete nahradiť čajom. Tekutiny, ktoré telo nepotrebuje, vylúči.

Pite dostatok tekutín, pokožka potrebuje hydratovať aj zvnútra.
Zdroj: Shutterstock

Pokračovanie na ďalšej strane.