Joga sa v poslednej dobe stala naozaj veľmi populárnou. Avšak, mnohí sa pre tento štýl cvičenia síce nadchnú, no keď pochopia, aká je náročná, stratia záujem. Nemali by ste sa však rýchlo vzdávať, joga vám totiž naozaj dokáže zmeniť život. Veď sa len pozrite, koľko pozitív vám prinesie do života!

REDUKUJE STRES

Joga je známa aj ako druh cvičenia na odbúranie stresu. Čudovali by ste sa, ale naozaj to funguje. Ak ju zaradíte do svojho každodenného života, stanete sa vyrovnanejšími, pokojnejšími a oveľa odolnejšími voči stresu.

JE VAŠOU ZÁSOBÁRŇOU ENERGIE

Joga dokáže doslova nabudiť k novému životu. Načerpáte ňou množstvo nových síl, ktoré vám pomôžu zvládať prekážky každodenného života.

SCHUDNETE

Aj keď sa zdá, že joga je skôr na meditáciu ako na cvičenie, pozitívom je, že ňou naozaj chudnete. Pomôže vám spevniť svalstvo na celom tele a aj zhodiť nejaké to kilečko navyše.

ROZVÍJA MYSLENIE A PODPORUJE KONCENTRÁCIU

Joga vám pomôže aj pri takzvanom triezvom uvažovaní. Postará sa o to, aby ste mali čistú myseľ, vďaka čomu dokážete robiť rozumnejšie rozhodnutia. Okrem toho podporí aj vašu koncentráciu, čo určite mnohí z nás ocenia najmä v práci.

Joga je jedným z najideálnejších cvičení.
Joga je jedným z najideálnejších cvičení.
Pinterest.com/amzn.to

foto: Pinterest.com/amzn.to

PRISPIEVA K NADOBUDNUTIU ŠPORTOVEJ POSTAVY

S jogou nie len schudnete, ale navyše si vypestujete viditeľné svaly. Je to cvičenie, ktoré patrí k tým s najrýchlejšie sa dostavujúcimi viditeľnými účinkami.

DETOXIKUJE ORGANIZMUS

Naše telo občas potrebuje prečistiť, čím nemáme na mysle len prečistenie tráviacej sústavy. Prečistiť potrebujeme aj myseľ, častokrát plnú negatívnej, ťažkej energie, v čom nám joga perfektne pomôže.

POMÁHA K HORMONÁLNEJ ROVNOVÁHE

Hormonálna nerovnováha dokáže s naším telom urobiť peknú šarapatu. Práve preto je skvelé, že joga v tomto smere pomáha celkom prirodzenou cestou.

ZVYŠUJE VAŠU DÔVERYHODNOSŤ

Ak sa venujete cvičeniu jogy, vyžaruje z vás dobrá energia, ktorá je pre ľudí maximálne nákazlivá. Tým automaticky získavajú pocit, že ste človek, ktorému môžu dôverovať.

Čítajte viac:

VIDEO: 15-minútová ranná joga s Evou Sakálovou

VIDEO: Joga proti stresu s Evou Sakálovou

Joga podľa celebrít: Cvičenie, ktoré dokáže s telom zázraky

VIDEO: Večerná joga na lepší spánok s Evou Sakálovou