Keď chcete týmto problémom predísť, je potrebné si poriadne vyčistiť tvár s vhodnou kozmetikou. Ak neviete, aké zložky vášmu typu pleti škodia a prečo by ste sa im mali vyhýbať, čítajte ďalej.

Kozmetiku si treba vyberať podľa typu pleti.
Zdroj: Shutterstock

Citlivá pleť

Koža, ktorá je náchylná na začervenanie alebo podráždenie, má oslabenú kožnú bariéru a používanie agresívnych čistiacich produktov jej veľmi škodí. Ak tomu chcete zabrániť, treba hľadať kozmetiku s označením „sensitive,“ ktorá obsahuje šetrné a hydratačné prísady. Dobrá voľba sú aj krémové alebo penové prípravky s upokojujúcimi účinkami. Ak je vaša pokožka citlivá, treba ju v dopoludňajších hodinách umyť čistou vodou.

Suchá pleť

Použitie nesprávneho čistiaceho produktu môže veľmi vysušiť tvár. Spravidla hľadajte kozmetiku s textúrou krému alebo mlieka, ktorá obsahuje kyselinu hyalurónovú, glycerín a hydratačný olej. Rozhodne vynechajte produkty so sírou, napriek tomu, že si myslíte, že majú pozitívne účinky a krásne spevňujú tvár. V skutočnosti ju vysušujú, vyťahujú z nej všetku vlhkosť a nechávajú pleť šupinkovitú.

Problematická pleť (mastná alebo aknózna)

Umývanie tváre je nevyhnutné na odstránenie nadbytočného mazu a odumretých buniek kože, ktoré prispievajú k upchatiu pórov a pupienkov. Netreba to však preháňať, pretože čistenie pleti viac ako trikrát denne môže viesť k zhoršeniu akné a spôsobiť výrazné podráždenia kože. Umývajte si preto tvár ráno a večer s čistiacou kozmetikou, ktorá obsahuje zložky odstraňujúce póry, čím je napríklad uhlie.