Poznáte to - viete o tom, že by sme to nemali robiť a predsa to väčšina z nás robí. Niekedy je to nevedomosť, inokedy hrešíme proti kráse napriek tomu, že teóriu dokonale ovládame. Ak sa však naučíte ovládať svoje zlozvyky a budete ohľaduplnejšia k svojej pokožke a vlasom, výsledok vášho sebazaprenia sa čoskoro dostaví.

Čítajte viac:

Chcete sa naučiť správne zapletať vlasy? S týmto návodom to dáte ako profíčka!

1. Hromadenie

Aj vy si kvalitné drahé krémy a mejkapy šetríte na špeciálne príležitosti? Chyba! Každý kozmetický prípravok má po otvorení obmedzenú dobu spotreby. Väčšina výrobkov má životnosť 6 – 12 mesiacov. Nepodceňujte odporúčanie výrobcov. Ak si urobíte z extra prípravkov dekoráciu kúpeľne a už dávno vás zázrak prekročil odporúčanú dobu spotreby, nielenže môže stratiť svoje účinky, ale koleduje si aj o nepeknú alergickú reakciu.

2. Zanedbaná výbava na líčenie

Skvelým pomocníkom pri líčení sú štetce a hubky, ktoré denne používame. Často však zabúdame na ich údržbu. Špinavé „inštrumenty“ krásy však roznášajú po vašej pokožke baktérie, čo môže zhoršovať akné a zanášanie pórov nečistotami. Zvyknite ich čistiť aspoň raz do týždňa.

3. Vytláčanie naše každodenné

„Ruky preč!“ Počúvali ste to od mamy, svojej kozmetičky, čítate to v časopisoch. No keď stojíte pred zrkadlom a zaostríte na svietiaci pupák na vašej tvári, nedá sa odolať. Pustíte sa do operácie a už niet návratu. Napriek tomu, že je niekedy ťažké odolať, skúste to. Miesto toho ošetrite problematické miesto liečivým prípravkom. Kvalitný peeling tiež urobí svoje zázraky. Ak sa vám zanášajú póry vo zvýšenej miere, doprajte si raz za mesiac kompletné čistenie pleti u kozmetičky. Oplatí sa to!

4. Horúca terapia

Ktorá z nás by nemala rada horúcu vaňu? Vysoké teploty však vašu pokožku zbytočne ju vysušujú. To isté platí aj o horúcom vzduchu a vlasoch. Skúste vymeniť uvoľňujúce teplo za osviežujúcu sprchu, ktorá nádherne prekrví pokožku.

5. Odlíčim sa ráno... 

Sú dni, kedy chcete po príchode domov okamžite odpadnúť do postele. Nedokážete sa prinútiť ani k najzákladnejšej večernej hygiene a vykašlete sa aj na odlíčenie. Už to nikdy nerobte! Inak sa ráno zobudíte s opuchnutými očami, zanesenými pórmi, vaša pleť bude mať popolavý odtieň a vrásky budú výraznejšie.

6. Vynechávanie ochranných prípravkov

Dnes sa každý niekam ponáhľa. Preto žehlíme vlasy bez ochranného prípravku, vynechávame podkladový krém pod mejkap, zabúdame na ochranu pred slnkom. Všetky tieto vynechané kroky sa však môžu nepekne podpísať na vašej kráse.

7. Bezohľadnosť k vlasom

Iste ste už počuli o tom, že mokré vlasy nesmiete šúchať uterákom a necitlivo rozčesávať. No napriek tomu to mnohé z nás robia. Rovnako, ako trápime kadere silným sťahovaním do  gumičky, čím si koledujeme o polámané končeky a oslabené korienky.

Čítajte viac:

NÁVOD Vytvorte si účes ako pre kráľovnú: Budete vyzerať božsky!

Bleskové účesy na horúce dni: Štyri efektné účesy, ktoré budete milovať

10 trendy a štýlových účesov, ktoré zvládnete vyčarovať do minúty

Tip od profesionála: Veronika Vargová vám ukáže, ako si vytvoriť romantický vrkoč za pár sekúnd!

Trápia vás elektrizujúce vlasy? Použite TIETO jednoduché triky