Ekologická krása patrí dlhodobo medzi najvyššie priority značky Garnier. Týka sa to nielen biologickej odbúrateľnosti našich výrobkov, ktorá dosahuje viac než 90 percent, ale naše snahy korunuje aj čoraz zelenejšie portfólio kozmetických prípravkov. Napríklad v roku 2020 sme sme viac ako 65 percent ingrediencií získali z obnoviteľných surovín, z ktorých drvivá väčšina pochádzala z udržateľných zdrojov. Navyše, od februára 2021 sa všetky obaly prípravkov značky Fructis vyrábajú z recyklovaných plastov.

Na Slovensku sa značka Garnier dlhodobo zaviazala dobrovoľne a bezplatne poskytnúť Nadácii Ekopolis 10 centov z každého predaného výrobku Garnier. V roku 2022 sa počas tejto akcie predalo celkom 161 223 kusov produktov a Garnier tak venoval Nadácii Ekopolis čiastku 161 23 eur.

Chceli sme však takpovediac silnejšie priložiť ruku k dielu. Aj v našich podmienkach sme svedkami negatívnych prejavov klimatickej zmeny - degradácie ekosystémov, miznutia pôvodných a nárast inváznych druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé ohrozujú ľudské zdravie, dlhých období bez zrážok prerušovaných intenzívnymi lejakmi a povodňami i ďalších extrémnych  javov. Preto sme sa opäť spojili s nadáciou Ekopolis.

Značka Garnier sa v rámci podujatia Green Beauty vydala na kompletnú cestu smerom k udržateľnosti od samotného začiatku. Počas tejto cesty sme v posledných májových dňoch prevzali svoj diel zodpovednosti za kúsok prírody a spoločne sa zapojili do zbierania odpadkov na brehoch rieky Čierny Hron.

Ilustračné foto
Zdroj: Garnier

Kozmetický zásah

Všetci vnímame, ako sa klimatické zmeny prejavujú v našom každodennom živote a uvedomujeme si, že zmenu môžeme dosiahnuť len spoločnými silami. Na Zážitkovej ceste Garnier sa zúčastnilo 80 ľudí, zástupcovia značky aj tváre známe zo sociálnych sietí či médií. Cieľom bola najmä vyzbieranie odpadu v povodí Čierneho Hrona, ktorého sa podarilo odstrániť viac ako 1,5 tony.

Ilustračné foto
Zdroj: Garnier

Zároveň sme v tomto prostredí chceli uľahčiť pôvodným druhom rastlín, aby sa mohli bezpečne rozvíjať, preto sme tiež vyčistili od invazívnej krídlatky japonskej 500 metrov štvorcových na brehoch tejto divokej riečnej krásky. Môžeme povedať, že sme čiernohronskému povodiu urobili zásadný facelift.

Zážitková cesta ponúkla svojim účastníkom aj zoznámenie sa s jednotlivými ekologickými aktivitami značky Garnier. V rámci Green Beauty sa snažíme urobiť aj na Slovensku svoj diel práce, pretože zmena klímy a strata biodiverzity, ktoré patria medzi najväčšie spoločenské a civilizačné hrozby našej doby, sa týkajú aj nášho regiónu.

Ilustračné foto
Zdroj: Garnier