Myslite na Vogue. Myslite na jogu. Toto je voga. Alebo inak. Uzemnite svoje nohy (jogu). Presuňte svoje telo (tanec). Doprajte si svoje zmysly (hudba). Uvoľnite svoju myseľ (dych). Tak znie slogan nového cvičebného fenoménu, ktorý vo svete preslávila Britka Juliet Murrell. Úspešná dizajnérka v oblasti módy, filmu a dizajnu, ktorá od roku 2011 pôsobila aj ako inštruktorka jogy, opäť búra mantinely. A to od chvíle, keď pocítila pokles hladiny energie, ktorú jej spôsobila postvírusová chronická únava. Vymyslela nezvyčajný koncept, ktorý si stihli obľúbiť nielen zahraničné celebritky. The House of Voga. Rytmus, pohyb a zábava v jednom!

Čo je to VOGUEING?

Nie, nejde o žiadne prepojenie s módnou bibliou. Vogue alebo voguing je vysokoštylizovaný moderný domový tanec s pôvodom v neskorých 80. rokoch, ktorý sa vyvinul zo spoločenskej scény Harlemu v šesťdesiatych rokoch. Mainstreamovú scénu si podmanil po tom, keď sa objavil v piesni Madonny vo videoklipe Vogue… Strike a Pose (1990) a keď ho predstavili dokumentárnom filme Paris Is Burning (1990). Tento tanec sa vo svojej modernej podobe stal globálnym fenoménom, ktorý sa naďalej vyvíja štýlovo aj demograficky. Dôkazom je aj prepojenie s jogou, ktorému sa priekopníčka Juliet venuje už niekoľko rokov.

Voga zlepšuje krvný obeh a výrazne prispieva k detoxikácii tela. Zvyšuje flexibilitu, posilňuje telo aj myseľ a fyzicky i psychicky prospieva celému organizmu.
Voga zlepšuje krvný obeh a výrazne prispieva k detoxikácii tela. Zvyšuje flexibilitu, posilňuje telo aj myseľ a fyzicky i psychicky prospieva celému organizmu.
Zdroj: Archív

Za jedno cvičenie spálite takmer 850 kcal!

Predstavte si, že sa natiahnete do sexi športového outfitu (spolupracovala už aj s Louis Vuitton, Colette či H&M), navôkol vás hrá diskohudba 80. rokov (Janet Jackson, Prince či živý dídžeji vrátane Deanne Oliver Evans, známy tiež ako Blond Ambition, Matthew Iovane, Malin Linnea, ktorí sa objavujú na jej hodinách) a vy sa nachádzate na výnimočnom mieste a hltáte energiu, ktorá spaľuje nielen vaše vnútorné vibrácie, ale aj kalórie.

Tými hot spotmi máme na mysli exkluzívne štúdiá, strechy špičkových klubov, krásne parky, prvotriedne festivaly a dokonca aj niektoré módne butiky. Juliet rozvinula vzrušujúcu myšlienku na koncept s plnou ochrannou známkou s 10 vyškolenými inštruktormi po celom svete z Londýna, Paríža, Barcelony a Ibizy do New Yorku, Ria, Buenos Aires a Mexica. Cvičiteľky „voguettes“ predstavujú Voga Express Sessions, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími (sú pre všetky vekové kategórie, zručnosti a fitnes úrovne). A podľa našich informácií sa čoskoro chystá aj do Prahy!

Prečo práve VOGA?

O pozitívnych účinkoch jogy asi toho viete už dosť. Stres, pokoj a rovnováha, rovnako ako tvarovanie tela sú základnými piliermi jogy, o ktoré sa opiera aj jej „sestra“. Voga však ponúka jej upgrade, ktorý oceníte kedykoľvek, nielen keď potrebujete nájsť svoje duchovné ja, ale aj v prípade, že potrebuje zo seba dostať všetky emócie sveta a vyplaviť serotonín. Voga rovnako zlepšuje krvný obeh a výrazne prispieva k detoxikácii tela. Zvyšuje flexibilitu, posilňuje telo aj myseľ a fyzicky i psychicky prospieva celému organizmu. A je tak sexi!

Anketa
Chceli by ste vyskúšať cvičenie VOGA?
  • 83%
  • 17%