Plesová sezóna je v plnom prúde a hoci väčšina žien rieši najmä to, aby dobre vyzerali vo svojich šatách, pozornosť si zaslúži aj pleť, ktorá kvôli party sezóne dostáva poriadne zabrať. Ponocovanie, alkohol, ťažké jedlá či spánok s mejkapom sa na jej stave značne podpisujú.

Odlíčenie je základ

Hoci je nám jasné, že po rannom návrate z plesu túžite len čo najskôr padnúť do postele, nemali by ste tak ale robiť predtým, ako sa odlíčite. Aby sa vaša pleť mala šancu zregenerovať a oddýchnuť si, musíte si ju v prvom rade vyčistiť. Spánok s mejakpom na tvári vám môže poriadne zavariť. Z krátkodobého hľadiska si takto privodíte upchatie pórov a kde tu sa môže objaviť aj nepríjemná vyrážka. Z dlhodobého hľadiska si takýmto postupom koledujete o rýchlejšie starnutie.

Opartne s alkoholom

Nie, nemusíte byť zrovna abstinentkou, ale rozhodne si dajte pozor na to, koľko toho vypijete. Alkohol dehydruje nielen telo, ale aj pleť, ktorá je potom nepríjemne suchá a má sklony k rýchlejšiemu starnutiu. Ak si chcete pokožku zachovať v dobrej kondícii, nepite veľa alkoholu a najmä, osvojte si pravidlo - každý pohár alkoholu vyrovnajte aspoň jedným pohárom vody. Nielen, že bude vaša pleť hydratovanejšia, vyhnete sa aj rannej "opici".

Pozor na jedlo

Najmä ak máte sklony k rýchlemu mastneniu pleti, snažte sa vyvarovať ťažkým vyprážaným jedlám, ktoré činnosť mazových žliaz ešte viac nakopnú. Kombinácia mastného a vyprážaného jedla so spánkom s mejkapom sú počiatkom nepríjemných kožných vyrážok a upchaných pórov.