Prečo je plastika pŕs postrach?

Vo výskume anglického univerzitného profesora Virena Swamiho, ktorý uskutočnili vo viacerých krajinách sa zistilo, že až 71% žien nie je spokojných so svojím poprsím. Táto nespokojnosť má svoju spojitosť nielen s nižším sebavedomím žien s malým alebo ovisnutým poprsím, ale tiež s tým ako tieto ženy vníma ich okolie. Ženy s krásnym a bujným poprsím rýchlejšie nadväzujú nové vzťahy a pútajú pozornosť. Všeobecne sa ženy s väčším a pevným poprsím považujú za atraktívnejšie. Tie menej obdarované im môžu len závidieť. Obrovské množstvo zúfalých žien, sa rozhodne pre masaker a nechajú svoje prsia vypchať silikónmi.

Podľa štúdie Statista.com v roku 2020 zväčšenie poprsia podstúpilo viac ako 1,6 milióna žien v USA. Zároveň lifting pŕs, čo predstavuje nadvihnutie prsníkov, podstúpilo ďalších 500 000 žien. Státisíce z nich však v blízkej budúcnosti čakajú problémy, aké by ste neželali ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi. Aké?

Nejde určite len o klasické pooperačné komplikácie, na ktoré vás upozornia drobunké nečitateľné písmenká v zmluve o výkone chirurgického zákroku. Tie ktoré máme na mysli my, vám prizná máloktorý chirurg. Hrozí totiž, že by ste sa otočili na podpätku a on by prišiel o zisk. Problémy nevzniknú hneď.

Prejavia sa až po troch až štyroch rokoch a ich výskyt je žiaľ extrémne častý.  Silikónové implantáty sa vo Vašich prsiach skôr či neskôr obalia tkanivom a prsia ostanú bolestivé a tvrdé. Môžu dokonca vzniknúť nepekné hrudky na ich povrchu. Veľmi časté je aj posúvanie implantátov, čo spôsobuje asymetriu prsníkov. Ale čo to znamená?

Je to jednoduché. Ak sa rozhodnete absolvovať plastiku raz, budete ju s istotou musieť v budúcnosti opakovať, či už z dôvodu úprav polohy či výmeny implantátov, alebo ich úplného odstránenia. Navyše, plastika je jednosmerná cesta z ktorej neexistuje návrat. Aj keby ste sa časom rozhodli implantáty odstrániť, Vaše prsia už nikdy nebudú ako predtým. Každá múdra žena preto hľadá alternatívne riešenia, ako získať krásne prsia aj bez týchto hrôz. Pritom nie každá vie, že možností ako sa vyhnúť plastike je viacero. My vám ich teraz prezradíme.

Toto vás zachráni pred plastikou

Ak ste už uvažovali o bezbolestných spôsoboch zväčšenia pŕs, určite ste narazili na rôzne krémy či tabletky na spevnenie a zväčšenie pŕs. Stoja ale za to? Krémy obsahujú rôzne prírodné, ale aj umelo vytvorené  účinné látky. Tie sa nanášajú na pokožku, a tak pôsobia na tkanivá prsníkov. Krémy ako alternatívna metóda zlepšenia vzhľadu, pevnosti a zväčšenia pŕs dokážu hydratovať a tonizovať pokožku, ktorá pri pravidelnom používaní vyzerá oveľa lepšie. Bohužiaľ ich súvis s rastom alebo spevnením poprsia nebol zatiaľ nijako vedecky podložený. Ak vám nestačí spevnenie prś, sú to vyhodené peniaze. Ale čo tabletky?

Oproti tomu, tabletky pôsobia na ženský organizmus zvnútra. Je známe, že za zvýraznenie druhotných pohlavných znakov oddeľujúcich ženy od mužov sú zodpovedné hormóny. Tabletky na skrášlenie poprsia fungujú práve na princípe úpravy hladiny ženských hormónov. Tým dokážu ovplyvniť tvorbu alebo opravu prsného tkaniva. Hoci pre viditeľné výsledky je potrebné užívať tabletky aspoň pár mesiacov bez prestávky, efekt má prirodzený pôvod, a preto je omnoho výraznejší a trvalejší ako v prípade krémov. Ale aké reálne výsledky je možné s tabletkami dosiahnuť?

Lepšie ako si myslíte. Ak použijete skutočne kvalitné tabletky, Vaše prsia sa môžu zväčšiť aj o viac ako jeden a pol čísla, čo vás prinúti už aj k zmene šatníka. Najväčší účinok sa pritom začne prejavovať až po dlhšej dobe užívania. Zvyčajne dva alebo tri mesiace. Preto je potrebná istá dávka trpezlivosti a najmä poctivosti pri každodennom užívaní tabletiek. Výsledky ale určite stoja za to. Napriek tomu, že nie všetky tabletky na krajšie prsia sú rovnako účinné a bezpečné, sme presvedčení, že ak si správne vyberiete, výsledky vás ohromia.

Na internete nájdete obrovské množstvo možností a ponúk tabletiek, ale pozor! Je potrebné aby ste sa v nich sami zorientovali a vybrali si správne. Inak prsia neporastú. Odporúčame vybrať si tabletky s vyššou koncentráciou účinných látok. To má samozrejme zásadný vplyv na účinnosť. Nám sa najviac pozdávala značka BreastExtra+, avšak je čisto na vás, pre akú značku tabletiek sa nakoniec rozhodnete. Vyhnite sa hlavne pofidérnym tabletkám bez certifikátu od Úradu verejného zdravotníctva, to je základný znak ktorý oddelí zrno od pliev. 

A čo dodať na záver? Pokiaľ vám plastický zákrok naháňa hrôzu, verte že tento pocit je oprávnený. Nemusíte sa ale hneď s krásnym poprsím rozlúčiť. Na vytvorenie požadovaného efektu môžete zvoliť trocha zdĺhavejší, ale podobne efektný prirodzený spôsob ako sú tabletky. Nosenie priliehavých tričiek či šiat už pre vás viac už nebude tabu, pretože sa budete mať čím pýšiť. A predstavte si závistlivé pohľady kolegýň, až si všimnú ako ste sa zmenili. Aj vy si predsa zaslúžite cítiť sa dobre a sebavedomo vo vlastnom tele. Prvý krok môžete spraviť ešte dnes.

Použité zdroje

  • Anglia Ruskin University. "Study reveals global breast size dissatisfaction: Major worldwide research project discovers that 71% of women are unhappy." ScienceDaily. ScienceDaily, 5 February 2020. <www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200205210823.htm>.
  • Frederic Michas, 2022, Top 10 surgical cosmetic procedures worldwide in 2020. Dostupné na: https://www.statista.com/statistics/293437/leading-surgical-cosmetic-procedures/
  • Americká asociácia plastických chirurgov, Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/breast-augmentation/safety
  • https://megaprsia.sk/