Základom pre pekné pery je jedno jediné - správne ošetrenie a hydratácia. Žiadny rúž totiž nebude vyzerať dobre na perách bez starostlivosti, akúkoľvek farbu si vyberiete. A farby dnes letia - výrazná červená, hnedá alebo napríklad tmavá burgundská, pre odvážne pokojne aj metalické odtiene. Skutočným hitom sú tiež odtiene nude a stále ešte matné prevedenie.

Margita Skřenková, Make-up Artist Maybelline NY pre Českú republiku a Slovensko radí: "Na nude odtiene si pokojne trúfnite, nech ste brunetka alebo blondína, ale dobre vyberajte odtieň - najlepšie bude vyzerať farba blízka vašim perám. Ak máte tmavšiu pleť, alebo ste práve opálená, vyvarujte sa príliš svetlej ".

Odvážnejším typom radí Margita vyskúšať pokojne striebornú, pre začiatok napríklad len dotyk strieborným tieňom do stredu pier k vášmu obľúbenému rúžu, veď pridávať môžete vždy. Nosia sa aj kombinácie rôznych odtieňov rúžu.

Margita dopĺňa: „Evergreenom sú rúže v matnom prevedení, ktoré vyzerajú super chic, pôsobia dokonale zamatovým dojmom a dlho vydržia. Práve pri matných rúžoch ale naozaj dbajte na hydratáciu, inak by sa mohli drobiť alebo zostať v záhyboch pier, prípadne siahnite rovno po hydratujúcom rúži".

Tip: Pre jednoduchú aplikáciu skúste superpigmentovanú novinku od Maybelline New York Super Stay Ink Crayons. Ako už názov napovedá, ide o ceruzku, takže sa jednoducho nanáša a naozaj dlho vydrží. Navyše sa dá použiť aj na kontúry pier.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Maybelline

Pre milovníčky matných prirodzených odtieňov je tu limitovaná kolekcia Color Riche Matte Free the Nudes od L´Oréal Paris. Majú jemné zloženie, ktoré pery nevysušuje, a sú k dispozícii v celkom šiestich odtieňoch.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: L´Oréal Paris

Ak nemáte veľa času, zvýraznené pery vás urobia krásnu s minimálnou časovou investíciou. Doprajte si teda nejaký ten rúž, napríklad práve pod stromček.