Bezchybný mejkap na bezchybných tváričkách. Správna poznámka, tie mejkap predsa ani nepotrebujú! Ale kdeže. Aj tieto ženy skrývajú svoje beauty tajomstvá, vďaka ktorým sa zmenia na nočné šelmy. My sme ich pre vás odhalili na párty značky Maybelline v New Yorku, ktorá sa konala cez týždeň módy. Informácie teda máme z prvej ruky. O vychytávkach a postupoch líčenia nám porozprávali dvorní vizážisti svetoznámych modeliek: Grace Lee, Gato a Ayo Watanabe. Majú na svedomí looky, ktoré predviedli krásky nielen na párty, ale aj na prehliadkových mólach. Patria totiž medzi špičku v odbore a určujú trendy na nastupujúcu sezónu. Už teraz môžete vyťahovať svoje kozmetické taštičky, pretože tieto rafinované tutoriály budú smerodajné na nadchádzajúce obdobie večierkov .

Adriana Lima

TREND: Výrazné oči s predĺženou linkou

Mačacie oči sa vracajú s rôznymi obmenami v pravidelných intervaloch. Tentoraz ich však budeme nosiť extrémne predĺžené až takmer k obočiu, čo efektne zväčší pohľad a efekt. Na vytvorenie linky použite najlepšie fixku, tie zdatnejšie sa môžu chopiť štetčeka a gélových liniek. Vyberajte produkty s vodoodolnými alebo dlhotrvajúcimi vlastnosťami. Linky sa dokážu odtláčať na vrchné viečko alebo rozmazať. Tento typ zaručí, že sa z miesta ani nepohnú. Ak si nie ste isté pevnou rukou, nakreslite si najskôr jemné bodky smerujúce až po koniec zamýšľanej linky, potom jednotlivé body spojte. To je trik, ktorý odporúčajú aj najzdatnejší vizážisti a zaručujú vďaka nemu dokonalý výsledok. Dominantou Adrianinho mejkapu zostali oči, ktoré sú len jemne vytieňované dymovým líčením.

Výrazná linka krásne predĺži váš pohľad.
Výrazná linka krásne predĺži váš pohľad.
Zdroj: Maybelline NY

Od vnútorného kútika svetlejším, po vonkajší tmavším tieňom. Na objem rias však nepoužívajte umelé mihalnice. Väčšinou pôsobia neprirodzene. Pre vytvorenie uhrančivého pohľadu siahnite po špirále, ktorá im dodáva objem. Pohrajte sa s ňou a obaľte každú jednotlivú riasu od vnútorného až po vonkajší kútik pre efekt motýlieho krídla. Dôraz dávajte na perfektné zakrytie kruhov pod očami. Tie dokážu pokaziť uhrančivý look viac ako rozmazaná linka. Používajte presvetľujúci korektor v tekutej forme. Je jemnejší v textúre, a tak sa neusádza do prípadných vrások. Pozor, hrubá vrstva rozjasňovača nepôsobí dobre. Vklepkávajte korektor, najlepšie prstami, do pokožky pod očami a v prípade potreby ho vrstvite.

Pokračovanie na ďalšej strane.