Do tímu Mary Kay ste sa pridali v roku 2017, keď ste nastúpili ako ich vedúca výskumníčka. Čo bolo vašou najväčšou motiváciou prijať túto prácu?

Spoločnosť Mary Kay si ma doslova našla. Vo svojom predošlom zamestnaní som bola spokojná a nehľadala som nové uplatnenie, ale keď som sa začala viac zaujímať o ich vedecký výskum, ktorý stojí za produktmi, bolo to pre mňa ako nájsť domov. Ako žena, vedkyňa a milovníčka kozmetiky som hneď vedela, že to bude pre mňa skvelé miesto. Je to spoločnosť, ktorá mení životy žien a ich produkty sú založené na vedeckých základoch. Keď som spoznala tím Mary Kay, už som vedela, že chcem byť jeho súčasťou.

Dr. Lucy Gildea vraví, že produkty s retinolom by mala používať každá žena.
Zdroj: Mary Kay

Zaujímali ste sa o kozmetiku už ako tínedžerka?

Ako typická žena, vždy som sa zaujímala o produkty krásy. Rúž a maskaru som začala používať už ako veľmi mladá. Počas mojej vedeckej kariéry som pracovala v mnohých tímoch v rôznych odvetviach, ale najviac času som strávila práve pri kráse. Mám lekársky titul a keď si vezmete, že pokožka je vlastne žijúci a neustále sa vyvíjajúci orgán, vôbec to nebol náročný prechod od starostlivosti o zdravie k starostlivosti o krásu. Za oboma stojí veda v oblasti biológie.

Mám doma zásuvku, kde mám všetky produkty, ktoré ešte len testujeme. Musím ich sama vyskúšať, kým ich vypustíme do sveta. Často je to aj sto rôznych produktov.
Dr. Lucy Gildea

Ako vyzerá vaša bežná kozmetická rutina?

Čistá pleť je základ, takže ako prvé ráno použijem čistiacu emulziu, potom tonikum a následne supersérum proti vráskam s vitamínom C a  hydratačné supersérum, obe z nášho radu Mary Kay Clinical Solutions®. Veľa žien hydratáciu zanedbáva, a to napriek tomu, že neustále počujeme, aké je to dôležité pre zdravú pleť. Do mojej rutiny patria ešte minimálne dve ďalšie vitamínové alebo regeneračné séra podľa toho, aký deň ma čaká. Celý proces vôbec netrvá tak dlho, ako by sa mohlo zdať, lebo všetky tieto kroky robím popri tom, ako sa sprchujem, češem si vlasy alebo umývam zuby. Nakoniec vždy nanesiem ešte hydratačný krém a SPF. No a na noc vždy používam sérum s čistým retinolom Clinical Solution® Retinol 0.5 a regeneračný nočný krém. Myslím si, že produkty s retinolom by mala používať každá žena.

Prečo je retinol taký podstatný?

Je to extrémne dôležitá látka pre našu pleť a účinne pomáha predchádzať známkam starnutia. Každým rokom strácame zhruba dve percentá kolagénu v pokožke a tento proces sa začína už po dvadsiatke, čiže dlho predtým, než vôbec zbadáme na pleti drobné vrásky. Preto je dobré začať tomu predchádzať skôr, ako sa to stane. Poznáte ten pocit, keď sa nenajete a potom máte taký hlad, že by ste zjedli aj klince? A to nie je dobré. Rovnaké je to aj so starostlivosťou o pleť. Nečakajte, kým sa vrásky objavia. Ak ste mladá, nepotrebujete ešte túto starostlivosť intenzívne, postačia nižšie dávky, ktoré ale prinesú vašej pleti benefity. Nezávislé kozmetické poradkyne Mary Kay vám najlepšie poradia, ktoré produkty sú pre vás tie správne.

O svoje dlhoročné skúsenosti sa Dr. Lucy Gildea podelila na tlačovej konferencii v Prahe.
Zdroj: Mary Kay

Testujete nové produkty, ktoré v laboratóriách Mary Kay vyvíjate, aj sama na sebe?

Samozrejme! Mám doma zásuvku, kde mám všetky produkty, ktoré ešte len testujeme. Musím ich sama vyskúšať, kým ich vypustíme do sveta. Často je to aj sto rôznych produktov, keďže v Mary Kay sa venujeme starostlivosti o pleť, dekoratívnej kozmetike, máme aj vône a v niektorých krajinách dokonca výživové doplnky. Navyše, každý z tej stovky projektov prechádza rôznymi fázami vývoja, testujeme rôzne variácie a vytvárame niekoľko prototypov. Keď ste sa ma pýtali na moju kozmetickú rutinu, tak vlastne nikdy nie je úplne rovnaká, pretože skúšam množstvo rôznych produktov. A je to zábava.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.