Počas dvanásť ročného obdobia, kedy zakladateľka spoločnosti Gam's trpela bulímiou, sa obávala zjesť čokoľvek sladké, len aby nepribrala. Monika síce mala sladké jedlá a pochutiny rada, no úzkostlivo dbala o svoj vzhľad, preto si sladkú potravu vo svojom jedálnom lístku nikdy nedopriala. Keď sa po rokoch trápenia z ochorenia vyliečila, aktívne začala cvičiť a vyhľadala pomoc odborníka na výživu. Ten jej zostavil výživový program na mieru a na Monikine veľké počudovanie sa v ňom nachádzala aj proteínová tyčinka.

Monika sa s výživovým poradcom pravidelne stretávala a na jednom stretnutí sa ho spýtala, ako je to možné, že sladké proteínové tyčinky môžu jesť aj ľudia, ktorí držia diétu a potrebujú schudnúť. Keď sa dozvedela, že táto pochutina je vhodnou potravinou aj počas diéty, táto informácia ju priviedla k myšlienke, vyrábať vlastné proteínové výrobky. Na začiatku nemala Monika o podnikaní v potravinárstve žiadne vedomosti, no mala veľké odhodlanie.

Monika Belmechri / www.gams-shop.com
Zdroj: Gam's

Mladá podnikateľka sa na základe svojich vlastných skúseností s poruchou stravovania rozhodla priniesť na trh niečo nové – unikátne. Niečo, čo na trhu dovtedy nebolo. Rozhodla sa pre výrobu takých proteínových tyčiniek, ktoré sú nielen kvalitné, ale aj chutné. Tyčiniek, ktoré majú správne zostavené nutričné hodnoty a môžu ich jesť nielen športovci, ale aj ľudia držiaci diétu. Aby si mohli dopriať niečo sladké, čo však nie je veľmi kalorické. Len málokto vtedy veril, že tento nápad bude mať úspech.

Po tomto rozhodnutí sa Monika stretla s majiteľmi potravinárskej firmy, ktorá na trhu len začínala pôsobiť. Majitelia boli veľmi sympatickí a ústretoví mladí ľudia, preto sa s nimi reálne mohol začať písať príbeh značky Gam's. Od prvých návrhov po spustenie výroby prešiel rok. Toto časové obdobie niekto považuje za dlhé, iný za veľmi krátke. No faktom je, že za dvanásť mesiacov vznikli nové receptúry proteínových tyčiniek, ktoré boli naozaj chutné a mali u zákazníkov pozitívny ohlas.

Monika Belmechri / www.gams-shop.com
Zdroj: Gam's

Zakladateľka značky Gam's so svojimi najbližšími spolupracovníkmi počas prvých dvanástich mesiacov podnikania vyvinula technologické postupy a receptúry proteínových tyčiniek do takej podoby, aby mohli vzniknúť prvé vzorky s rôznymi príchuťami. Neskôr portfólio produktov rozšírila aj o zdravé sušienky, keksíky, jahodový džem bez pridaného cukru, a iné pochutiny. Aktuálne sú najpredávanejšie proteínové tyčinky s príchuťou slaný karamel a kokos.

Keď sa výroba naplno rozbehla, Monika kontaktovala rôzne športoviská a fitnes strediská, ktoré začali jej výrobky odoberať a predávať vo svojich areáloch. Pri celom procese vývoja stálo pri nej viacero spolupracovníkov - aj výživová poradkyňa Barbora Gamanová, ktorá dodnes vo firme radí ľuďom, ako majú produkty Gam's zaradiť do svojich výživových plánov. V súčasnosti pracuje v spoločnosti množstvo ľudí, ktorí tvoria nové produkty, dizajny obalov, vybavujú objednávky, spravujú weby a sociálne siete. A dnes aj tí, ktorí na začiatku Monike neverili, vidia skvelé výsledky jej odhodlania.

VYUŽITE NAŠU EXKLUZÍVNU ZĽAVU NA WWW.GAMS-SHOP.COM

Monika Belmechri / www.gams-shop.com
Zdroj: Gam's