Vysoké percento mužov v prieskume Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví. Drvivá väčšina je presvedčená, že to opačné pohlavie ocení. Ako vnímajú slovenskí muži svoju krásu? Starajú sa o seba? Chcú vyzerať dobre? Je táto téma na Slovensku stále tabu alebo sme v nej už otvorenejší? Ostýchajú sa muži priznať, že sa o svoj zovňajšok starajú? Aj to sme sa pýtali 500 slovenských mužov. Výsledky vás možno prekvapia.

Prieskumu sa zúčastnilo 500 slovenských mužov vo veku 15-65 rokov. Hneď v úvode sme sa ich pýtali, či je podľa nich dôležité, aby sa muži starali o svoj vzhľad. Takmer polovica odpovedala kladne s tým, že aj muži predsa nemusia mať hlboké vrásky či dvojitú bradu v päťdesiatke. Ďalších takmer 47 percent odpovedalo kladne, ale podľa nich to chlap nemá preháňať, teda dôkladná hygiena, upravená brada a vlasy sú tak akurát. Len necelé 4 percentá opýtaných vyslovilo opačný názor, a teda, že muž má ostať mužom, umyté zuby a sprcha musia stačiť. „Je to rovnako dôležité, ako sa starať o svoje vnútro – aby mohol byť človek sám so sebou spokojný a zdravý,“ uviedol jeden z respondentov.

Bruno Ciberej sa o svoj zovňajšok príkladne stará.
Zdroj: Instagram.com/tomar

Očakávania spoločnosti – muži by mali vyzerať dobre, nech však o tom nerozprávajú

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Určite to spoločnosť očakáva  viac, ako v minulosti. Necelých 30 percent má podobný názor, avšak tieto očakávania sú podľa nich špecifikom vybraných spoločenských kruhov. Len 12 mužov z celkového počtu 500 opýtaných uviedlo, že spoločnosť to nerieši, keďže u mužov je to úplne jedno. Takmer polovica respondentov uvie

dla, že muži, ktorým záleží na tom ako vyzerajú, sa to ostýchajú priznať a téma mužskej krásy je podľa nich na Slovensku stále tabu. „Osobne sa to nehanbím priznať, ale myslím si, že veľa známych to berie tak, že keď sa o seba aspoň trošku staráš, si metrosexuál,“ zaznelo v jednej z odpovedí. Viacerí respondenti v odpovediach uvádzajú, že v tejto otázke záleží od veku. Čím mladší muži, tým menší problém má priznať to, že mu na vzhľade záleží a stará sa oň.

Dobrou správou je,  že väčšina mužov sa nehanbí priznať či praktizovať pred svojou partnerkou beauty rutiny. Takmer 84 percent opýtaných uvádza,  že je to podľa nich úplne normálne. Stále je tu však 10 percent, ktorí to „riskovať“ nemienia a radšej sa o svoju krásu starajú v súkromí. V odpovediach sa často opakuje aj to, že samotné partnerky mužom beauty rutinu nastavujú či ju s nimi zdieľajú. „Žena ma krémuje sama. A ja si to užívam, celú tú jej skinker (alebo ako to nazýva),“ prezradil jeden zo spokojných respondentov.

Známy moderátor je prototypom moderného muža, dbá na svoju krásu z vnútra aj zvonka.
Zdroj: Instagram.com/tomar

Pokračovanie na ďalšej strane.