Leto milujeme, ale či chceme alebo nie, prináša so sebou kopu nechcených vedľajších účinkov. Jedným z nich je napríklad aj ten, že naša pleť má oveľa viac dôvodov na to, aby sa bránila vonkajším podmienkam. Rozširujú sa nám póry, vyhadzujú vyrážky, a čo je horšie, v lete sa oveľa ťažšie a dlhšie liečia. Práve preto by sme našu pleť mali chrániť tak veľmi ako sa len dá. A určite by ste neverili, kto je jej najväčší nepriateľ!

SLNEČNÉ OKULIARE

Slnečné okuliare sú počas leta našou neodmysliteľnou súčasťou. Treba si predsa chrániť oči a aj citlivú pokožku okolo nich, aby nám rýchlo nezostarla. Avšak, aj taký pomocník, akým sú slnečné okuliare môže narobiť na našej tvári šarapatu. Ich časti, ktoré prichádzajú do kontaktu s našou pokožkou, sú totiž plné baktérii a nečistôt od make-upu, potu, či odumretých častí pokožky. A predstavte si, že toto je dennodenne v kontakte s našou tvárou! Ak teda nechcete, aby sa vám zbytočne tvorili vyrážky, venujte pozornosť dôkladnému čisteniu slnečných okuliarov  buď pomocou dezinfekčného prostriedku, alebo aspoň antibakteriálnej servítky.

Okuliare sú našou povinnou letnou výbavou.
Okuliare sú našou povinnou letnou výbavou.
pinterest.com/pin/771522979884196951/

foto: pinterest.com/pin/771522979884196951/

MOBIL

To isté, čo v prípade slnečných okuliarov, platí aj pre váš mobilný telefón. Aj na ňom sa nachádza kopa nečistôt, veď si len predstavte, s čím všetkým ho nosíme v kabelke! Práve preto by ste ho viackrát počas dňa mali čistiť čistiacim obrúskom. Ideálne však je, pokiaľ po telefonátoch vyčistíte aj svoju tvár, nakoľko mobil sa antibakteriálnym či dezinfekčným prostriedkom vyčistiť nedá.

Čítajte viac:

Chcete dokonalú pleť? Pozor na tieto nástrahy!

Potravina, ktorá omladí vašu pleť a stojí iba pár centov: Určite ju máte doma!

Jarná maskovačka: Tieto pleťové zázraky potrebuje vaša pleť práve teraz!

Beauty kúra na mieru: Takto si skrášlite pleť okamžite!

V jednoduchosti je krása: 7 najobyčajnejších cvikov s neobyčajným efektom