Brucho ako základ

Pýtate sa, načo riešiť brucho, keď sezóna plaviek a krátkych topov práve skončila? Odborníci to vidia inak - pevné brušné svaly a stred tela ani zďaleka nie sú len estetickou záležitosťou. Naopak, práve táto časť tela chráni chrbticu a ovplyvňuje takmer všetky pohyby, ktoré robíme. Ide totiž o celý komplex svalov spájajúcich hornú a dolnú časť nášho tela, ktorý udržiava správny postoj tela a stabilizuje ho. Ak navyše väčšinu dňa presedíte za počítačom, alebo sa posilňovaniu týchto svalov systematicky nevenujete, tento stabilizačný systém sa neaktivuje a následne sa ho pokúšajú „zastúpiť“ rôzne iné svaly. Tým dochádza k svalovej nerovnováhe, zlému držaniu tela, bolestiam chrbta a ďalším problémom. Vedeli ste napríklad, že pri oslabenom strede tela môže klesať aktivita orgánov v brušnej dutine či ochabovať panvové dno? Príčiny problémov s trávením, zápchy či dokonca inkontinencie tak často súvisia práve s touto partiou tela.

Ide to aj poležiačky

Na posilnenie stredu tela existuje celý rad efektívnych cvičení, ktoré treba zaradiť do dennej rutiny. Ak však patríte k tým, ktorým v pravidelnom cvičení bránia rôzne obmedzenia či diagnózy, vyskúšať môžete aj prístrojové ošetrenie Emsculpt, ktoré už krátko po svojom uvedení na americký trh spôsobilo doslova revolúciu. Sľubuje totiž vyrysované brucho po 4 ošetreniach v priebehu 2 týždňov. Na rozdiel od zavádzajúcich marketingových ťahov však stojí na dokonalom poznaní fyziológie ľudského tela a najmodernejších technológiách. Namiesto drahých reklamných spotov tak sprevádzajú Emsculpt ocenenia za najlepšie estetické telové ošetrenia (napríklad The Aesthetic Awards Winner2019, New Beauty Award Winner 2019, My Body 2019 Award Winner) a presvedčivé fotografie klientov znázorňujúce „pred a po“. Mimochodom, ošetrenie Emsculpt absolvovala po pôrode aj herečka Drew Barrymore.

„Emsculpt dokáže to, čo fyzicky nie je možné ani pri tom najintenzívnejšom tréningu,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová z bratislavskej kliniky MEDISKIN a pokračuje: „Pomocou elektromagnetických impulzov s vysokou intenzitou vyvolá v ošetrovanej oblasti desaťtisíce supramaximálnych svalových kontrakcií a aktivuje pritom až 100 % svalovej hmoty. Svalové vlákna sa počas ošetrenia množia a hrubnú, no zároveň im rýchlo dochádza zdroj energie, ktorým sú cukry. Preto tukové bunky v ošetrovanej oblasti dostanú signál, aby sa o chýbajúcu energiu postarali, a to spôsobí ich rozklad a odumretie. Takže ako bonus popritom spaľujete tuk.“ Emsculpt však v žiadnom prípade nemožno považovať za riešenie obezity. „Ak chcete vidieť výsledky, hrúbka vašej kožnej riasy nameranej kaliperom by nemala presiahnuť 7,5 cm. V opačnom prípade je nutná najskôr úprava životosprávy, cvičenie, prípadne jeho kombinácia s ďalšími ošetreniami na redukciu tuku,“ dodáva lekárka.

Ako to funguje

Na laické vysvetlenie fungovania prístroja EMSCULPT sa často používa aj prirovnanie so štandardnými „brušákmi“. Emsculpt totiž počas 30 minút vysiela do svalov elektromagnetické impulzy vyvolávajúce supramaximálne kontrakcie, ktoré sú ekvivalentom až 20 000 spomínaných cvikov. Podľa výsledkov viacerých štúdií je možné ošetrením dosiahnuť priemerne až 19 % zvýšenie objemu svalovej hmoty a 16 % redukciu tuku. Dobrou správou je, že počas ošetrenia nedochádza k vylučovaniu kyseliny mliečnej, ktorá zodpovedá za svalovú horúčku, takže vás nečakajú žiadne nepríjemné pocity. Ešte lepšou, že Emsculpt si môžu dopriať aj ľudia, ktorým v bežnom posilňovaní tzv. core (stredu tela) bráni napr. diastáza brušných svalov či iné diagnózy. Prvé „hmatateľné“ výsledky pocítite už po prvom ošetrení, výraznejší pozitívny efekt zaznamenáte dva až štyri týždne po poslednom ošetrení, pričom v priebehu nasledujúcich týždňov sa efekt ešte zlepšuje.

Zadok ako z katalógu

Bruchom to v prípade Emsculpt ani zďaleka nekončí, naopak, mnoho klientiek spokojných s „novým“ bruškom sa rozhodne aj pre vyliftovanie zadku. Na tento účel má prístroj samostatný protokol, pri ktorom dochádza predovšetkým k zvyšovaniu objemu svalov a ich formovaniu, nie úbytku tuku.

Takto vyzerajú brušné a sedacie svaly po 4 ošetreniach Emsculpt.
Takto vyzerajú brušné a sedacie svaly po 4 ošetreniach Emsculpt.
Zdroj: Mediskin

Na vlastnej koži

Ošetrenie Emsculpt na bratislavskej klinike MEDISKIN už vyskúšali na vlastnej koži aj známe Slovenky.

Tanečníčka a influencerka Katka Jakeš je mamičkou malej Izabely, takže pohyb, zdravá strava a pravidelné cvičenie sú pevnou súčasťou jej životného štýlu. Napriek tomu ju účinok ošetrenia Emsculpt príjemne prekvapil: „Po štyroch ošetreniach mám na spodnom bruchu o 4 cm menej. Čo ma však teší ešte viac, je pocit pevného stredu tela. Ten som zaregistrovala hneď po prvom ošetrení, kedy som pri cvičení jógy zrazu zvládla aj cviky, ktoré mi predtým robili problém.“

Katka Jakeš
Katka Jakeš
Zdroj: Mediskin

Stylistka a módna blogerka Mirka Dobiš alias Fashionspy na rovinu priznáva, že na cvičenie je popri práci a starostlivosti o dve deti vôbec nezostáva čas. Vďaka dobrým génom aj energickej náture nadváhou rozhodne netrpí, no pocit, že jej brucho by po dvoch pôrodoch privítalo malý „tuning“ otvorene priznala aj na svojom instagramovom profile. „Výsledky boli u mňa viditeľné už po 3 ošetreniach, brucho je pevnejšie a plochšie, rozdiel cítim aj na oblečení. “

Mirka Dobiš
Mirka Dobiš
Zdroj: Mediskin

Do konca októbra so zľavou 500 eur!

Cena jedného ošetrenia Emsculpt je 500 eur. Do konca októbra 2020 však môžete vyskúšať ošetrenie Emsculpt v akciovej ponuke „4 ošetrenia za cenu 3“. Stačí sa objednať prostredníctvom tohto formulára a do poznámky uviesť „emma.sk“.