S Iv som sa zoznámila na bratislavskom majálese asi pred siedmimi rokmi. Na prvý pohľad hanblivá brunetka ma zaujala svojimi šperkmi, ktoré boli netradičné a pritom pútali pozornosť. Dnes sa venuje najmä foteniu, ale okrem toho učí na strednej umeleckej škole v  rodnom Trenčíne, kde spolu s manželom žije v dizajnovo zariadenom byte. Ten dokonale odráža jej celkový štýl postavený na púdrových odtieňoch a výnimočných kúskoch, ktoré dotvárajú inak čisté línie. Samu seba Iv vníma ako extrovertnú introvertku. „Rada chodím zaujímavo oblečená, zároveň nechcem vytŕčať z davu. Mám rada nadčasovosť a jednoduchosť, tričko a rifle, šaty a tenisky a občas uletím na ,manrepeller´ štýle, ktorý sa bežným mužom veľmi nepáči. No zároveň milujem kombinovať nekombinovateľné,“ priznáva mladá fotografka.

Ivana je vášnivou fotografkou.
Ivana je vášnivou fotografkou.
Zdroj: Ivana Poruban Santová

V móde najradšej a najčastejšie siaha po slovenských značkách. „Kvalitných a  originálnych lokálnych značiek je u nás čoraz viac a výber je skutočne široký. Na letných šatách od Cord Decker milujem ich ľahkosť a variabilnosť, sú ideálne na pláž aj do mesta. Ak chcem byť neprehliadnuteľná, oblečiem si šaty s výrazným vzorom od Johanky z Ushyté. Na bežné nosenie však preferujem značku COS, hlavne pre jej trvácne materiály. Ak na trhu nenájdem vysnívaný kúsok, dopadne to väčšinou tak, že si ho ušijem. Možno sa mi v skrini za desať rokov vytvorí aj nejaká kolekcia,“ hovorí so smiechom a dodáva, že sa snaží k móde pristupovať s ohľadom na udržateľnosť a ekológiu. Aj preto začala viac nakupovať v sekáčoch. „Nikdy tam nebolo toľko kvalitných a neobnosených kúskov ako práve teraz,“ hovorí nadšene.

Ivana Santová:
Ivana Santová: "Ak na trhu nenájdem vysnívaný kúsok, dopadne to väčšinou tak, že si ho ušijem."
Zdroj: Ivana Poruban Santová

Aj v oblasti krásy je Iv skôr minimalistka, ktorá si dáva záležať na kvalite. „Moje líčenie je rýchle a praktické. Viac času venujem skôr starostlivosti o pleť. S produktmi od Deciem, ktorých nikdy nie je dosť, sa cítim ako v  malom kozmetickom laboratóriu. Najviac experimentov si však užili moje vlasy. Vyskúšala som veľa rôznych farieb aj strihov, no postupne som prešla k prirodzenosti. Ale ak mi konečne dorastie ofina, nemám problém si ju sama znova ostrihať.“ A ako vyzerá učiteľka a fotografka Iv v bežný deň? „Stretnúť ma môžete v teniskách alebo v  topánkach na nízkom podpätku a čo je isté, na sebe budem mať oblečené rifle alebo kožené nohavice a nejaké basic tričko. Ak bude práve zima, mikina alebo parka od Buffetu je najlepšia voľba.“

KABELKY A  RUKSAKY

V mojom šatníku nájdete rôzne veľkosti kabeliek a ruksakov, podľa toho, na akú príležitosť ich potrebujem. Najradšej nosím tie univerzálne, ktoré viem použiť k akémukoľvek outfitu. Ideálna veľkosť kabelky je taká, do ktorej sa zmestí mobil, peňaženka, kľúče a pohárik na kávu. Do práce najradšej nosím shopperbag od trenčianskej značky HI design, kde sa zmestí aj náhodný nákup v sekáči. Praktická a neprehliadnuteľná ľadvinka od Bag it je nonstop poruke, a keď potrebujem na cesty pohodlný ruksak, tak jedine ten od PLAY BAG. Mám ho už skoro desať rokov a je nesmrteľný.

Praktická a neprehliadnuteľná ľadvinka od Bag it je nonstop poruke.
Praktická a neprehliadnuteľná ľadvinka od Bag it je nonstop poruke.
Zdroj: Ivana Poruban Santová

Pokračovanie článku na ďalšej strane.