Pohodlná štýlová obuv

Ich najväčšou výhodou je pohodlnosť, vydržíte v nich celý deň bez toho, aby vás pri vykladaní nôh na gauč trápili otlaky. Nájdu sa však aj nekvalitné mokasíny so zlou podrážkou, ktorá môže narobiť viac škody ako dobroty, a preto vyberajte kvalitnú obuv a nešetrite na nej.

Ilustračné foto.
Zdroj: BATZ

Batz dámske mokasíny Emma Mustard 19

Investujte do nadčasového kúsku obuvi

Každé dobré a kvalitné mokasíny by mali spĺňať tri základné podmienky. Myslite na kvalitnú stielku, budete v nich tráviť celé dni – anatomická stielka ponúka komfort a podporu priečnej aj pozdĺžnej klenby nohy. Tým sa zabráni pocitu bolesti nôh.

Druhá podmienka je kvalitný materiál, mnohé topánky vydržia jednu sezónu a vy znova musíte investovať do ďalších. Vybrať si mokasíny z kvalitného materiálu, kože, je riešenie, ktoré vám zaručí niekoľko rokov bez starostí a radosť z nadčasového kúsku, akým mokasíny zaručene sú. V tomto prípade sa oplatí investovať do kožených mokasín.

Ilustračné foto.
Zdroj: BATZ

Batz dámske mokasíny Emma Nude 19

Nebojte sa farieb

Treťou podmienkou je, samozrejme, vzhľad. Je na vás po akých mokasínach siahnete, ich výber je v súčasnosti naozaj veľký a vyberie si každý. Niektoré ženy majú radšej čierne lakované, béžové, biele, sivé a iné neutrálne farby, ktoré ľahko doladia ku každému outfitu. Nemusíte sa však báť ani farieb.

Ilustračné foto.
Zdroj: BATZ

Batz dámske mokasíny Emma Khaki 19

Modernými sú jemná staroružová, pastelová zelená, tmavomodrá alebo výrazná horčicovo-žltá farba. Nerobte si vrásky s tým, ako ich zladíte. Jemné farby sa spoja do jedného príjemného celku a výrazná farba obohatí váš šatník.

Variabilná obuv ku všetkému

Hodia sa ku všetkému. Kedysi boli mokasíny pánskou obuvou k nohaviciam či oblekom, neskôr si získali miesto aj v ženskom šatníku, stále však zdobili nohy iba v prípade, že k nim boli oblečené dlhé nohavice.

Doba a móda sa mení, staré kúsky ako mokasíny si hľadajú nové kombinácie a aj veľké módne domy a svetoví návrhári prepadli trendu mokasín. Tento rok sa do mokasín dostávajú aj ponožky, nielen silónové, ale aj tie bavlnené vysoké.

Mal by ich mať v šatníku každý, akékoľvek sa vám páčia. Doladíte ich k šatom, k sukni, ku krátkym i dlhým nohaviciam, elegantnému kostýmu i ležérnym džínsom do mesta. Sú variabilné a určite nebudú stáť v botníku. Stačí si vybrať oblúkovité, špicaté, s mohutnou alebo jemnou podrážkou, klasické alebo extravagantné?

Obľúbené aj medzi celebritami

Obľúbili si ich aj mnohé slovenské a české celebrity či blogerky. Na ich pohodlnosť nedala v tehotenstve dopustiť ani slovenská moderátorka a redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. Vidieť ste ich mohli aj na modelke a moderátorke Barbore Bakošovej či českej blogerke Markéte Frank.

Presvedčili sme vás? Vyberte si farebnú jesennú variantu vašich mokasín z novej kolekcie zdravotnej obuvi Batz. Buďte trendy, nadčasová a v pohodlí.