Odstránenie zvyšného make-upu by malo byť ale skalopevnou rutinou, a to najmä pre ženy s citlivými očami. Ako sa správne odlíčiť a nevystavovať oči zbytočnému podráždeniu?

Ak máte citlivé oči, ktoré trpia podráždením, začervenaním, alebo dokonca opúchajú, mali by ste si v prvom rade dávať dobrý pozor na to, aký make-up si vyberáte a ako ho používate. Rovnako dôležité, ako vedieť sa nalíčiť, je aj umenie make-up šetrne odstrániť.

Odlíčenie nikdy nevynechajte. Ak nechceme, aby naša koža rýchlejšie starla a mala sklony k akné, odlíčenie by malo byť nepostrádateľnou súčasťou našej každodennej rutiny. U citlivých očí to platí dvojnásobne, pretože na nich make-up cez noc môže napáchať ešte väčšie škody. Dobrá správa je, že ak vás vaše oči prinútia pred odobratím sa do perín skutočne vždy odlíčiť, časom vám za to poďakuje celá tvár.

Make-up odstraňujte do posledného zvyšku. Stáva sa Vám tiež niekedy, že sa prebudíte s riasenkou rozmazanou okolo očí, aj keď ste sa večer odlíčila? Práve zvyšky riasenky a ceruzky na oči majú počas spánku, kedy sa často prevaľujeme a naša tvár sa dotýka vankúše, dosť času dostať sa hlbšie do kože i do samotných očí. Ak ich nechcete vystavovať zbytočnému podráždeniu, je dôležité odlíčiť sa skutočne dôkladne. Pomôže vám s tým napríklad vatová tyčinka namočená do šetrného odličovacieho produktu.

Pred odličovaním si umyte ruky. Tie najšetrnejšie vatičky aj kozmetické prípravky vyjdú navnivoč, ak vaše oči nakoniec budú trpieť kvôli nečistotám, ktoré sa do nich dostali z vašich rúk. Než sa teda budete odličovať, dôkladne si umyte a osušte ruky.

Čo sa týka produktov, buďte náročná. U kozmetických produktov platí, že čo vyhovuje jednému, nemusí druhému. Ženy s citlivými očami sa všeobecne zhodujú, že im pri odličovaní pomáha micelárna voda. Tá totiž obsahuje micely, ktoré nečistotu priťahujú, takže na oči nemusíte toľko tlačiť a odličovanie ide rýchlejšie. Vyskúšať môžete napríklad ošetrujúcu micelárnu vodu pre veľmi citlivú pleť a oči od Garnier, ktorá je k tomu priamo stvorená. Je obohatená o výťažok z nevädze a môžu ju používať dokonca aj nositeľky kontaktných šošoviek.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: L’Oréal Paris

TIP: Ak nosíte výraznejší alebo vodeodolný make-up, siahnite po micelárnej vode s olejovou zložkou, ktorá jednotlivé produkty ako je riasenka, matná rúž alebo krémové tiene krásne rozpustí. Garnier ju ponúka v dvoch veľkostiach, okrem klasickej 400 ml na domáce použitie tiež v mini cestovnom balení.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: L’Oréal Paris