A EMMA s touto talentovanou parfumérkou urobila exkluzívny rozhovor.

Ako by ste charakterizovali prácu parfuméra?

Parfumér je čosi ako dizajnér vône. Musí si vedieť predstaviť nové vône, také, ktoré ľudí potešia. Lebo parfum má jediný cieľ. Urobiť radosť.

Čítajte viac:

Príbeh o zelenej kráse: EMMA bola na exkurzii NAJ kozmetiky francúzskych žien

Ako sa vám prihodilo, že ste začali spolupracovať so značkou Sisley?

Moje prvé rande so Sisley bolo úžasné, pretože som od Madame Ornano dostala nádhernú kyticu kvetov. Aj parfum pre Sisley mal pripomínať vôňu ruží. Tá kytica mi doma vydržala niekoľko dní a bol to ten najlepší začiatok, aký som si mohla pre moju prácu želať.

Madame Ornano darovala parfumérke
nádhernú kyticu ruží, ktorá
ju inšpirovala. Lebo parfum pre
Sisley mal pripomínať vôňu ruží.
Madame Ornano darovala parfumérke nádhernú kyticu ruží, ktorá ju inšpirovala. Lebo parfum pre Sisley mal pripomínať vôňu ruží.
Sisley

Čítajte viac:

Nádhera z polí aj úspešný biznis: Táto rodina spojila zázračnú levanduľu s podnikaním!

Prečo vás pri tvorbe vône Izia inšpirovala práve ruža?

Vychádzala som z ružového extraktu, ktorý naše laboratóriá vytvorili z ruží v provensalskom Grasse. Potom som k nemu pridala kvapku citrusov aj hrušky, aby som vytvorila presne ten pocit, ktorý máme, keď si nos ponoríme do kytice ruží. Chcela som, aby tá kvetinová aróma bola čistá, ale výrazná. S ružovým akordom však nádherne kontrastuje aj zmes jazmínu, pivonky a konvalinky. Ružová zmes od Ornanovcov je netypická tým, že v nej cítiť citrusové akordy aj hrušku, ale najmä tým, že je naozaj výrazná.

Ruža je hlavnou prísadou vône.
Ruža je hlavnou prísadou vône.
Sisley

Ako sa vám podarilo namiešať vôňu podobnú kytici, ktorú ste dostali od Madame Ornano, tak, aby parfum bol zároveň moderný?

Syntetické tóny ako aldehydy či pižmo prinášajú do vône moderného ducha aj silu. Práve tieto tóny zároveň umožňujú, aby sa v nej prejavili prírodné esencie, ktoré sa dajú z kvetov získať len extrakciou. A vďaka tomu parfum naozaj pripomína vôňu skutočných kvetín, presne ako keď si k nim privoniame.

Čítajte viac:

V meste parfumov: Malé provensalské mestečko vás úplne očarí

A čím je Izia iná ako ostatné parfumy, ktoré voňajú po ružiach?

Výnimočná je v tom, že ide o kvetinovú zmes aldehydov a pižma. Do vrchných tónov hlavy som primiešala biely bergamot, ktorý vôni dodáva sviežosť, a ružovú papriku, ktorá má ľahký korenistý tón. Tóny srdca vytvára ružový akord. Doplnila som ho archangelikou, ktorá má v sebe sladké aj zelené tóny a krásne vyvažuje efekt ruží.

Práve táto kombinácia vytvára vo vôni silný kvetinový závan. V spodných tónoch ružu podporuje ambra, ktorá vyžaruje silu aj pocit tepla, a tiež céder s korenistým nádychom. A tomuto koktailu dodáva ženskosť pižmo. Izia je žiarivá a intenzívna vôňa. Je naozaj výnimočná, pre mňa určite.

Parfum od Sisley Izia si zamilujete.
Parfum od Sisley Izia si zamilujete.
Sisley

Čítajte viac:

Chanel No.5 dostal mladšiu tvár: Zisťovali sme, ako vznikla nová verzia ikonickej vône

Monsieur parfumér: V exkluzívnom rozhovore nám Jean Paul Gaultier prezradil, ako vznikli jeho vône

Novinka, ktorej neodoláte: Rúže na pery v tvare mini fliaš na víno sú TOP!