Drobné tetovania na tele momentálne zažívajú veľký boom a ideálnym kompromisom, ak už dlho túžite po obrázku, ktorý vyzdobí vašu pokožku. Rozhodne však netreba podceniť výber nielen obrázka, ale aj človeka, ktorý sa vám dostane pod kožu. Doslova!

Mnoho tatérov uprednostňuje skôr väčšie obrázky, v ktorých predvedú svoje umenie. Rozhodne však netreba podceňovať ani mini tetovania, ktoré môžu byť naopak oveľa zložitejšie. My sme oslovili odborníčku na slovo vzatú, ktorej vášňou sú malé obrázky na pokožke. Tatérka Mia Maix vám prezradí o sebe viac!

Čítajte viac:

Sexi tetovania na skrytých miestach: Potešia hlavne vášho partnera!

Ako si sa dostala k umeniu tetovania?

Na strednej skole som študovala grafiku a neskôr som par mesiacov študovala v zahraničí v Anglicku. Tam ma tetovanie ohúrilo ako umenie a fakt, že ho ľudia dokážu prijímať bez predsudkov. V tej dobe bolo v našej krajine tetovanie ešte v plienkach a vo mne sa zrodil plán a chuť skĺbiť to, čo som vyštudovala s kreatívnym biznisom. Určitým spôsobom tetovanie vnímam ako grafickú techniku, ktorá je vrytá do ľudskej kože a skrášľuje ju.

Takto ju uvidíte v pracovnom nasadení.
Takto ju uvidíte v pracovnom nasadení.
Instagram/Mia Maix

Prečo si si obľúbila práve drobné tetovania?

K malým tetovaniam som sa dopracovala procesom svojej tvorby. Tetujem od roku 2001 dnes už viem presne posúdiť, čo mi ide najlepšie a sú to práve menšie a niekedy doslova až mini tetovania. Rada pracujem precízne a sústredenie sa na miniatúrne tetovania je pre mňa aj určitý druh meditácie. Tak isto ako tvorba šperkov. Technika pri malých obrázkoch je odlišná ako pri veľkých kerkách.

Pri tetovaniach využíva aj svoje nádherne písmo.
Pri tetovaniach využíva aj svoje nádherne písmo.
Facebook/Mia Maix

Mia využíva pri tetovania dokonca aj svoje nádherné písmo.

Niekto si povie, že to je len malé tetovanie a čo môže byť na tom náročné. Ale pravé v týchto prípadoch treba byť mimoriadne precízny a mať hlavne pevnú ruku, lebo na minimalistických tetovaniach sa ťažko zakryje aj malá chybička.

Kde je na tele ideálne miesto na malé (možno aj prvé) tetovanie?

Výber miesta samozrejme nechávam na zákazníkovi. Ja som tu na to, aby som ho usmernila esteticky, čo sa týka predovšetkým spracovania námetu. Aby tetovanie anatomicky sedelo na vybratom mieste, či už veľkostne, ale aj polohou a v neposlednom rade dôležité prevedenie.

Mini tetovania sú práve často tajomnou záležitosťou a zákazníci si radi vyberajú miesta na ich tele, kde sú menej viditeľné na prvý pohľad. Dospelý človek si dokáže zvážiť, kam chce tetovanie umiestniť a väčšinou už prichádzajú ku mne s jasnou predstavou.

Čítajte viac:

Tetovanie, ktoré dáva silu a nádej: Viete čo znamená bodkočiarka?

Ak sa jedná o veľmi mladého človeka, vtedy sa snažím konzultovať viac. Nie v každom zamestnaní je tetovanie akceptované a hlavne, keď človek ešte nevie, čomu sa chce venovať a kde bude v živote bude pôsobiť. V tom prípade sa snažíme spolu vybrať menej viditeľné miesto. Aj keď môj názor je, že ak máš kvalitne prevedené tetovanie a ma pre teba osobný význam, nikdy ho neoľutuješ. Práve naopak, zžiješ sa s ním už navždy a vtedy neexistuje žiadna prekážka a predsudok...

Ako sa o svoje tetovanie starať, aby sme sa z neho mohli tešiť čo najdlhšie?

V prvom rade si treba vyjasniť ešte zopár záležitostí pred tetovaním. Je dôležité si uvedomiť a vedieť, že ten, kto podstúpi tetovanie, by mal byt zdravý. Sú rôzne kontraindikácie- krvné a kožné choroby, ktoré sa navzájom vylučujú s tetovaním. Tie by mal dotyčný samozrejme o sebe vedieť a nezatajiť ich pred tatérom. Starostlivosť o tetovanie si prešlo tiež procesom zdokonaľovania, na základe rozsiahlych pozorovaní, skúseností, ale tiež dnes už máme k dispozícii veľa kvalitných výrobkov a prostriedkov na udržiavanie a starostlivosť.

Tetovania sú jemné a nežné, ako stvorené pre dámy.
Tetovania sú jemné a nežné, ako stvorené pre dámy.
Instagram/Mia Maix

Samozrejme, tetovanie treba umývať prvé dni, kým je čerstvé antibakteriálnym mydlom. Dôležitá je hojenie a k tomu napomáhajú rôzne krémy, ktoré by mal tetovač na mieru odporučiť. Nie sú vhodné maste, ktoré tetovanie príliš premastňujú. Treba byť opatrný prvé dni a tetovanie si chrániť. Samozrejme aj pred slnkom, soláriom, saunou a na miestach, kde hrozí infekcia, napríklad ako sú verejne bazény. Neskôr počas pobytu na slnku je dobre si tetovanie chrániť vyšším ochranným faktorom.

Aj takto sa môže Mia popasovať s nevydareným tetovaním. Výsledok stojí za to!
Aj takto sa môže Mia popasovať s nevydareným tetovaním. Výsledok stojí za to!
Facebook/Mia Maix

Mia sa často pasuje aj s opravou nevydarených tetovaní. Výsledok stojí za to!

A čo korekcia?

Tá je potrebná hlavne pri malých tetovaniach. Pri tejto technike tetovania sa postupuje jemne, čiže sa môže stať, že farba v niektorých miestach vypadne. Najskôr o tri týždne či mesiac odporúčam prísť na korekciu. Vtedy je pokožka už zahojená a pripravená na dokončenie. Niekedy sa aj stane, že korekcia nie je vôbec potrebná. Ovplyvňuje to veľa faktorov, ako napríklad miesto tetovania, pokožka má na rôznych častiach tela iné charakter a tiež k tomu prispeje aj spomínaná starostlivosť.

Tetovania sú jemné a nežné, ako stvorené pre dámy.
Tetovania sú jemné a nežné, ako stvorené pre dámy.
Instagram/Mia Maix

Viac diel z ihly Mie Maix si pozrite v našej fotogalérii. Dozviete sa aj jej ďalšiu kreatívnu prácu, ktorá je rovnako krásna ako jej tetovania!

Čítajte viac:

Tetovanie namiesto prsteňov: Sľub, ktorý sa vám dostane pod kožu