Ich hlavným tajomstvom je dokonalá pleť a dôraz na oči. A keď sa povie dôraz na oči, nemyslí sa tým veľké a tmavé dymové líčenie ako to vidieť hlavne na tom slovenskom červenom koberci. Ak si detailne pozriete fotografie svetových hviezd zo spoločenských akcií, nemôže vám ujsť ten zásadný detail. Pri líčení očí totiž používajú minimum očných tieňov, maximálne tak telový alebo bledohnedý tieň ktorý len jemne nanesú tesne k mihalniciam.

Čítajte viac:

Módny multitalent Lukáš Kimlička: Prezradil, z ktorých hviezd mal trému!

Precízna linka a obočie

Druhým dôležitým krokom je tenká linka ktorá je vykreslená takisto tesne k mihalniciam, čím opticky mihalnice vyzerajú tmavšie a oči výraznejšie. No a najdôležitejšou súčasťou líčenia očí sú umelé mihalnice. Nie však tie neprirodzené dlhé, ktoré pri žmurkaní robia prievan. Ich mihalnice sú lepené len po trsoch a vyzerajú takmer realisticky. Vďaka nim je ich pohľad viac dramatický a sexy.

Čítajte viac:

FOTO šokujúcej premeny: Kimlička urobil z bývalého superstaristu krásnu ženu!

Alfou a omegou je aj úprava obočia. Zabudnite na tie výrazné, hranaté a tmavé obočia ktoré prezentujú vizážistky na sociálnych sieťach a ktoré v konečnom dôsledku vyzerajú ako by ste si ich nakreslili centrofixkou. Obočie musí vyzerať maximálne prirodzene a jeho tvar musí byť bezchybný. Ak si neviete rady s jeho vytrhaním, nechajte to radšej na odborníkov. S úpravou to je už o niečo jednoduchšie, obočie si len jemne zvýraznite očným tieňom a zafixujte priehľadnou maskarou na obočie. Nezabúdajte že začiatok obočia musí byť prirodzený, nie moc vykreslený a tvrdý.

5 neodpustiteľných chýb v líčení: Ako na dokonalú pleť radí vizážistka!

Bezchybná pleť je základ

Tajomstvo líčenia očí už viete, teraz sa však vráťme k tej bezchybnej pleti. Samozrejme absolútnym základom je dokonalá starostlivosť o pleť, tú vám žiadny vizážista nenahradí. Kvalitné krémy a pravidelné čistenie pleti je nevyhnutnosťou. Čo sa týka samotného líčenia, dôležité je aby vaša tvár pôsobila plasticky, tým sa nerozumie aby vyzerala umelo ale aby bola vymodelovaná a pôsobila 3D a nie ako jednofarebná placka. Preto si po nanesení podkladového mejkapu presvetlite okolie pod očami, stred brady, stred nosa a stred čela svetlým mejkapom alebo korektorom.

Čítajte viac:

Kontúrovanie tváre a lá modelka: Lukáš Kimlička vám poradí, ako na to!

Pod lícne kosti a na vrch čela (tesne ku vlasom) si naneste tmavý mejkap alebo korektor. Veľmi dôležité je aby jednotlivé prechody medzi farebnými mejkapmi boli plynulé a vytieňované. Nezabudnite potom vytieňovať lícne kosti bronzerom a na líca neniesť lícenku v ružovej či marhuľovej farbe. Veľkým hitom pri líčení celebrít je používanie perleťových a lesklých krémov alebo púdrov, toto líčenie sa volá strobing a spočíva v tom, že tieto lesklé prípravky si nanesiete na vrch lícnej kosti, nos a nad vrchný peru, vaša tvár získa ešte väčšiu plasticitu a bude pôsobiť šťavnato a zdravo.

Zmyselné červené pery: Naučte sa ich namaľovať a vyhnite sa týmto chybám!

Bodka sú pery

Na záver prichádza líčenie pier. Tu si už môžte uletieť a pery si nalíčiť podľa nálady. Svetové celebrity volia väčšinou lesky v púdrových, telových a béžových odtieňoch.

Krajšia na ples: Dermatologička radí, kedy použiť fotoomladenie a kedy ultheru

Článok pokračuje na ďalšej strane, kde vám Lukáš prezradí, ako okopírovať líčenie známych celebritných hviezd. Klikajte!