Je jedno, či sme sa narodili v Ríme, Tokiu alebo v Riu, všetky túžime po jedinom. Chceme byť krásne. Napriek tomu neexistujú dve krajiny, kde by sa ženy o svoju pokožku, telo a vlasy starali rovnako. Často to závisí od toho, k akej kozmetickej rutine nás vychovali mamy, od podnebia, od životného štýlu, ale aj od kultúry v krajine. Tieto kozmetické rituály zaujímajú veľké laboratóriá.Čosi ako geokozmetická analýza im umožnila vytvoriť produkty, ktoré zodpovedajú očakávaniam všetkých žien. Výskum zároveň odhalil, že pestrosť našich beauty rituálov závisí aj od fyziognómie. Viete, prečo sa napríklad Kórejčanky a Japonky minimálne dvakrát za deň odličujú? Nejde im len o dokonalú pleť, ale aj o prevenciu negatívneho vplyvu znečisteného ovzdušia, v ktorom žijú.

Talianky sú umelkyne vo zvádzaní

Je jedno, či bývajú na juhu alebo severe Apeninského polostrova, niečo ako túžbu po zmyselnosti majú zapísanú nielen v DNA, ale aj vo svojej kultúre. A to je reč o ženách od 7 do 97 rokov. Nápadná čierna linka, čierna maskara, sýte červené pery, to je minimum, na ktoré prisahajú. A keď sa to spojí s dokonale upravenými vlasmi, ktoré by mali byť dlhé a hlavne zdravé, je jasné, že to je ich poznávacie znamenie.

Zmyselné Talianky.
Zmyselné Talianky.
Instagram.com

Angličanky milujú rock a tradície

V krajine, kde vynašli Bachove kvapky, môžete nosiť čierny rúž na perách a umelé XXL mihalnice hoci aj do kancelárie. Namiesto klasickej vône používať ružovú vodu a podľa vzoru Kate Middleton prisahať na ekokozmetiku, dokonca aj dekoratívnu.

Pre Švajčiarky je starostlivosť na prvom mieste

Pleťový a očný krém plus kvalitné sérum sú základom pestovanej pleti. A so skvelými švajčiarskymi značkami to nie je žiadny problém. La Prairie, Juvena, Fenjal – Švajčiarky si potrpia na domácu kozmetiku a ochotne investujú aj do drahšej. Je to pre nich rovnako samozrejmé, ako si kupovať kvalitnú čokoládu.

Afričanky sa najviac starajú o svoje vlasy

Je jedno, či si ich vyrovnávajú, zapletajú, alebo sťahujú do uzlov, africké ženy venujú najviac starostlivosti svojim prirodzene kučeravým vlasom. Tie sú od prírody veľmi suché, a teda citlivé na akúkoľvek tepelnú úpravu. Preto je ich kozmetickým fetišom najmä bambucké maslo a kokosový olej.

Čokoládová modelka Tina.
Čokoládová modelka Tina.
Instagram.com

Pre Američanky je dokonalosť na prvom mieste

Nie je náhoda, že práve v Amerike vznikli prvé pleťové a telové pílingy či krémy s AHA kyselinou a vlasové kondicionéry. Pretože Američanka musí byť za každých okolností upravená, a tak nikdy nevyjde na ulicu bez dobrého účesu, dokonalej pokožky a perfektnej manikúry. Ideálne francúzskej. Vedeli ste, že nohy si holia každý deň?

Každá z nás je iná.
Každá z nás je iná.
Instagram.com

Nemky sú posadnuté prirodzenosťou

Pravda je taká, že biokozmetika sa narodila v Nemecku. Vďaka značkám Annemarie Borlind, Dr. Hauschka či Weleda, ktoré sú priekopníkmi v prírodnej kozmetike, zároveň majú prvenstvo na európskom trhu. Treba pripomenúť, že Nemkám vždy záležalo nielen na vlastnej kráse, ale aj na tom, aby rešpektovali potreby prírody. Najviac sa ich zmysel pre prirodzenosť prejavuje vo vlasovej starostlivosti: Jedna štúdia dokázala, že v Nemecku sa obyčajný sprej do vlasov používa aj na 12 rôznych spôsobov.

Kórejčanky a Japonky prisahajú na odličovanie

Keďže Ázijčanky túžia najmä po dokonalej bielej pleti, majú zásadu, že na tvár si nanášajú minimálne 6 produktov. Ráno aj večer. Rituál, ktorý nazývajú layering, sa začína dvojitým odlíčením. Aj pre tento krok majú vlastný výraz – saho. Zároveň milujú masky od výmyslu sveta a dokážu nekonečne veľa času stráviť líčením mihalníc a úpravou obočia, kým nie sú dokonalé a husté.

Arabkám ide o hladkú a mladú pleť

V Tunisku, Alžírsku a Maroku sa ženy už od malička učia rôznym kozmetickým praktikám na báze cukru. Telo si drhnú pílingom pomocou veľkej rukavice minimálne raz za týždeň, pravidelne chodia do hammamu a pri domácej starostlivosti prisahajú na oleje, najmä arganový.

Francúzky prisahajú na vyšperkovanú prirodzenosť

O Francúzkach je známe, že túžia po sofistikovanej prirodzenosti. Chcú vzbudiť dojem, že si len tak odskočili z domu a ani sa pritom nepozreli do zrkadla. Typické sú pre ne strapaté účesy a červený rúž na perách. Nebojte sa, aj táto nedbalá krása ich stojí dosť času a investícií. Používajú kvalitný krém, maskaru, líčka a rúž a potrpia si na francúzske značky . Samozrejmosťou je luxusný parfum.

Krásna z vonku aj z vnútra! To je tajomstvo krásy!
Krásna z vonku aj z vnútra! To je tajomstvo krásy!
Instagram.com

Severanky lavírujú medzi zimou a teplom

Viete, čo majú spoločné škandinávske a slovanské ženy? Náročnú klímu, s ktorou sa ich citlivá a jemná pleť musí vyrovnať. Používajú produkty s výťažkami z rastlín, ktoré zároveň obsahujú omladzujúce ingrediencie. Sú zvyknuté na parné kúpele a saunovanie. Vďaka tomu milujú hydratačné krémy, ktoré musia byť výživné a zároveň chrániace pred poveternostnými vplyvmi. Na pokožku a vlasy používajú kefír.

Slovenky milujú líčidlá

Ak aj nemáme vždy dokonalú pleť, snažíme sa chybičky krásy ukryť pod mejkap. Práve jeho výberu venujeme veľkú pozornosť a pritom zabúdame, že základom krásy je starostlivosť o pokožku. Kvalitné krémy, séra a dokonalé odlíčenie sú základom! Lebo na nepeknej pokožke nevynikne ani dokonalo nakreslené obočie, ani profi mihalnice či očná linka. V náš prospech hovorí hravosť a odvaha experimentovať, čo sa odráža na peknej manikúre a upravených vlasoch.

Slovenky patria k najkrajším ženám sveta.
Slovenky patria k najkrajším ženám sveta.
Instagram.com

Čítajte viac: 

Ako cez kopirák: TOTO sú najväčšie umeliny slovenského šoubiznisu

Trendy z móla: Pozrite si 7 kabelkových trendov, ktoré budú fičať túto jeseň

TOP 5 očných liniek, ktoré sa nerozmazávajú a obľubujú ich aj vizážisti

MÓDNA POLÍCIA z DOD: Pozrite, Adela Vinczeová takto dobre ešte nevyzerala

Poznajú nás aj vo svete: Americká CNN prezentuje Slovensko ako majestátnu krajinu Európy!