Aby sme to všetko zvládli, potrebujeme silný imunitný systém. Obzvlášť v premenlivom jesennom počasí, ktoré je obdobím chrípkovej sezóny.

Čo je imunitný systém?

Základnou funkciou imunitného systému je obrana organizmu proti cudzorodým látkam a tvoria ho orgány, tkanivá, bunky a molekuly, ktoré zabezpečujú ochranu organizmu. Je úzko prepojený s nervovým systémom. Vieme o ňom už veľa, ale stále zďaleka nie všetko. Ak nedostatočne pracuje, naše telo je vystavené vážnym ochoreniam. Zle sa stane aj vtedy, ak imunitný systém pracuje nadmerne, tiež to nie je dobré, pretože nám hrozia autoimunitné ochorenia. Vo všeobecnosti náš imunitný systém robí vynikajúcu prácu, keď nás chráni pred mikroorganizmami spôsobujúcimi ochorenia. Občas však zlyháva. Je však možné do tohto procesu zasiahnuť a posilniť si imunitný systém.

10 zásad, ktoré dopomáhajú posilnenie imunitného systému

 • Jedzte stravu s vysokým obsahom ovocia a zeleniny.
 • Udržiavajte si zdravú hmotnosť.
 • Nefajčite.
 • Minimalizujte stres.
 • Veľa spite.
 • Pravidelne cvičte.
 • Vyhýbajte sa pitiu alkoholu.
 • K zdravej strave pridávajte výživové doplnky.
 • Pite dostatok tekutín, hlavne vody.
 • Skúste predchádzať infekciám, napr. častým umývaním si rúk...

Má mama pravdu?

„Daj si bundu, lebo prechladneš!“ Hovorí to takmer každá mama. Má pravdu? Vedci z Harvardovej univerzity, ktorí sa touto otázkou zaoberajú, hovoria, že bežné vystavenie sa chladu nezvyšuje náchylnosť na infekciu. I keď väčšina lekárov súhlasí s tým, že jesenné premenlivé počasie a chlad je obdobím chrípkovej sezóny. No nie preto, že začíname pociťovať chlad a je nám zima, ale preto, že väčšinu času trávime v uzavretých priestoroch alebo aj v preplnených verejných priestoroch, kde dýchame rovnaký vzduch. Preto by sme nemali hlavne v zimnom období vynechávať prechádzky na čerstvom vzduchu, hlavne v prírode, v lesoch. Bundu si obliecť treba, ako povedala mama, ale prehnane sa zapínať, je potrebné len v takom počasí, keď nášmu organizmu hrozia reálne omrzliny alebo podchladenie. Nebojte sa o imunitu. Chlad môže tiež prispieť k vašej obranyschopnosti.

Viac slnka v zime - Megadéčko 2000 IU
Viac slnka v zime - Megadéčko 2000 IU
Zdroj: www.walmark.sk

 

Vitamín D je jediný vitamín, ktorý si telo môže samo vytvoriť, a to vďaka dostatočnému množstvu slnečného žiarenia. V tomto sychravom počasí, keď sa slnko schováva, potrebnú dávku vitamínu D môžeme doplniť výživovým doplnkom Megadéčko 2000 IU od Walmarku. Už jedna tobolka zaručí príjem vysokej dávky multifunkčného esenciálneho vitamínu D, ktorý podporuje imunitný systém, je potrebný pre zdravie kostí, zubov a pre správnu funkciu svalov. Môžete kúpiť v lekárňach v celej SR.
www.walmark.sk

Oceľový štít proti chorobám - Herba-C RAPID
Oceľový štít proti chorobám - Herba-C RAPID
Zdroj: www.walmark.sk

Jeseň je v plnom prúde a je najvyšší čas podporiť imunitu a vytvoriť si oceľový štít proti chorobám. S tým výborne môže pomôcť výživový doplnok Herba-C RAPID od Walmarku. Organizmu dodá vysokú dávku vitamínu C a zinku, ktorá podporí správnu funkciu imunitného systému, ochráni pred voľnými radikálmi a pomôže aj so znížením vyčerpania a únavy. Herba-C RAPID navyše obsahuje aj kombináciu bylinných extraktov z echinacey, bazy čiernej, pelargónie a kurkumy, ktoré napomôžu k podpore a správnemu fungovaniu dýchacích ciest. Môžete kúpiť v lekárňach v celej SR.
www.walmark.sk