Správne ošetrované a tvarované obočie môže s vašou vizážou urobiť doslova divy. Dokáže opticky nadvihnúť a rozjasniť oči, ale nový trend, ktorému prepadlo už mnoho známych tvárí, spôsobil v úprave obočia doslova boom. O čo ide? Ide o ruskú neinvazívnu techniku. Laminácia, čiže kolagénovanie obočia, vytvorí  prirodzený vzhľad hrubého a hustého obočia. Žiadne ihly, žiadne lepidlá, len bezbolestne a príjemne strávená chvíľka v kozmetickom salóne. Vyskúšala ho aj moderátorka a modelka Mária Zelinová a nevie si to vynachváliť. „Je to skvelá metóda na úpravu vlastného obočia, ktoré nedrží tvar, je príliš úzke alebo má málo chĺpkov. Vďaka laminácii obočie pôsobí dojmom, že je hrubšie a hustejšie. Ja si chĺpky vyčesávam dohora, čím tento efekt ešte umocňujem.“

Petra Zeman, ktorá túto techniku začala na Slovensku robiť ako prvá, hovorí, že procedúra má tri fázy.
Petra Zeman, ktorá túto techniku začala na Slovensku robiť ako prvá, hovorí, že procedúra má tri fázy.
Zdroj: Emil Vaško

Ako na to?

V salóne si vás vezme do parády kozmetička, ktorá po konzultácii obočie vyčistí a odmastí. Petra Zeman, ktorá túto techniku začala na Slovensku robiť ako prvá, hovorí, že procedúra má tri fázy.

„V prvej špeciálnym štetcom nanesiem permanentný gél, chĺpky sa uvoľnia a vyčesávajú v prirodzenom smere rastu. Gél pôsobí asi pätnásť minút, potom sa dôkladne zotrie suchým tampónom a na obočie sa na osem až desať minút nanesie neutralizačný gél, ktorý chĺpky fixuje aj neutralizuje. Všetko závisí od hrúbky chĺpkov, no nakoniec sa zvyšky tekutiny odstránia. V poslednej  fáze sa na obočie nanáša vyživujúci olejček a prečeše sa kefkou, ktorá klientke zostáva. Tou si potom upravuje a prečesáva obočie aj doma,“ vysvetľuje odborníčka a dodáva, že olej je vyrobený na báze keratínu a slúži aj na podporu rastu či spevnenie chĺpka.

Správne ošetrované a tvarované obočie môže s vašou vizážou urobiť doslova divy
Správne ošetrované a tvarované obočie môže s vašou vizážou urobiť doslova divy
Zdroj: Emil Vaško

Kolagénovanie obočia je procedúra, ktorú si môžete dopriať počas celého roka. Táto technika sa postará o to, že vaša tvár zrazu vyzerá mladšie, pôsobí prirodzene a nechá vyniknúť oči. „Veľa žien podstupuje kolagénovú kúru aj po absolvovaní mikrobladingu, čiže po tetovaní obočia. Nespôsobuje to žiadny problém,“ upozorňuje kozmetička a na túto beauty novinku nedá dopustiť ani Mária Zelinová. Bodaj by nie, keď jej efekt vydrží až  šesť týždňov a stačí naň hodinka strávená v kozmetickom salóne. Pretože bohaté a krásne upravené obočie už dávno nie je len výsadou hviezd.

Koľko stojí laminácia obočia?

S farbením obočia 35 eur, bez farbenia 30 eur.