Herečka Lily Collins, ktorú poznáte zo seriálu Emily in Paris, poskytla EMME exkluzívny rozhovor, v ktorom prezradila svoje kozmetické vychytávky a triky, ktoré sa naučila od profesionálnych vizážistov. S jej tipmi zažiarite aj vy!

Potrpím si na manikúru a milujem, keď nechty vyzerajú ako umelecké dielo.
Lily Collins

Lily, využila si čas strávený doma počas pandémie aj vyslovene pre seba? Rozmaznávala si sa trošku?

Rozhodne! Starostlivosť o seba môže mať mnoho podôb, či už je to terapia, meditácia, čítanie knihy alebo šálka dobrej kávy. Nemohli sme ísť von, napríklad na manikúru či do wel­lnessu, namiesto toho som objavila výhody nosenia rúška, užívala si dlhý kúpeľ, prechádzky, ranné čítanie meditačnej knihy či písanie do denníka vďačnosti.

Starostlivosť o seba má podľa Lily mnoho podôb.
Zdroj: Alexi LUBOMIRSKI for Lancôme

Sleduješ aj módne či kozmetické trendy?

Potrpím si na manikúru a milujem, keď nechty vyzerajú ako umelecké dielo. Bohužiaľ, kvôli práci ich nemôžem mať vždy také extravagantné, no mám radosť, keď si to môžem aspoň na pár dní dovoliť. Rada sa pozerám ženám na nechty, sú to malé maliarske plátna. Baví ma sledovať ľudí, ktorí experimentujú s mejkapom, i keď ja sama sa k tomu neviem celkom prinútiť.

Moja stará mama vždy hovorievala, že žena má dbať na to, aby mala jemné ruky.
Lily Collins

Tvojou typickou črtou je výrazné obočie, ktoré si vraj v minulosti nevedela príliš oceniť. Dnes ho už vnímaš inak. Čo by si poradila ženám, aby dokázali lepšie prijať špecifické aspekty svojho vzhľadu?

Vo svete módy a krásy sa veľa zmenilo. Dnes ľudia, ktorých považujeme za krásnych, majú často naozaj zaujímavé črty. Keď som bola mladšia, dosť som svoje obočie riešila, ale mama mi vždy hovorila, že zvláštne veci, ktoré ťa odlišujú, ťa robia zároveň krásnou. To sa ľahšie povie, ako pochopí v mladom veku. No čím som staršia, tým viac si uvedomujem, že moje obočie zo mňa robí mňa. A je len jedno ja, tak prečo nebyť pravou verziou seba samej so všetkým, čo ku mne patrí? Ak sa v niečom odlišujete, nechajte tie rozdiely žiariť.

Rada sa pozerám ženám na nechty, sú to malé maliarske plátna, vraví Lily Collins.
Zdroj: Alexi LUBOMIRSKI for Lancôme

Je sympatické, že neváhaš používať pri líčení k výrazným očiam aj sýty rúž a zvýrazniť zároveň pery...

Farba vždy závisí od mojej nálady. Milujem červenú, ale som aj fanúšikom nude odtieňov. Na bežné nosenie používam len balzam na pery. Keď som bola mladšia, moje pery boli samy osebe červené a veľké, takže som na ne používala kvapku ľahkého korektora, aby som potlačila ich farbu. Myslela som si, že nemôžem mať zároveň husté tmavé obočie a ešte aj výrazné pery. Dnes si už však hovorím – prečo by som nemohla mať oboje? Je to predsa moja tvár. Jasné, že môžem! Navyše, ako herečka vyjadrujem emócie aj očami, takže mi nikdy nechýba ani maskara.

Baví ťa hra s mejkapom? Máš nejaké tipy a triky na líčenie, ktoré si vychytala od vizážistov pri natáčaní?

Milujem svojich vizážistov. Fiona Stiles, s ktorou som dlho spolupracovala, ma veľa naučila a začala som vďaka nej aj experimentovať. Dôverujem jej natoľko, že sa nemusím ani pozrieť do zrkadla. Počas pandémie som si robila mejkap sama na rôzne videorozhovory. Viem, čo robím, ale nerada pri tom trávim priveľa času. Som však dosť dobrá v nanášaní tekutých očných liniek. Je dôležité natiahnuť pokožku, aby bola skutočne rovná a hladká. A netreba mať pri tom strach, lebo keď zaváhaš, začne ti mykať v oku a pokazíš to.

Vizážistka Fiona Stiles, s ktorou Lily dlho spolupracovala, ju veľa naučila a začala vďaka nej aj experimentovať.
Zdroj: Alexi LUBOMIRSKI for Lancôme

Ak by sme nakukli do tvojej kabelky, aké líčidlá by sme v nej našli?

Pravdepodobne by v nej bol opaľovací krém Lancôme UV Expert. Balzam na pery Burt’s Bees a krém na ruky. Moja stará mama vždy hovorievala, že žena má dbať na to, aby mala jemné ruky. Vždy mám pri sebe číry gél na obočie a určite by sa tam našiel aj rúž, pre každý prípad.

Máš aj nejaké rituály v starostlivosti o pleť?

Baví ma starať sa o ňu. Základ je odlíčiť sa na konci dňa, nechať pokožku dýchať a nový deň začať so sviežou pleťou. Viem, že niekedy môže byť neskoro a poviete si, že to necháte na ráno, no je skvelý pocit zobudiť sa ráno svieža a hydratovaná. Takže sa vždy odlíčim, pridám toner alebo sérum, niekedy pleťovú masku, potom nanesiem hydratačný krém. Ak sa mi vyhodí vyrážka, použijem trochu čajovníkového oleja a snažím sa nedotýkať sa tváre, čo mi robí poriadny problém, lebo mám tendenciu si ju chytať.

Viac fotiek štýlovej Lily nájdete v našej FOTOGALÉRII.