Kolagén je prirodzená bielkovina v našom tele. Podporuje zdravé kosti, kĺby, vlasy, nechty či pokožku, urýchľuje hojenie rán a vytvára ochranný film pokožky pred vonkajšími faktormi, ktoré jej dávajú zabrať ako mráz, slnko, dym, nečistoty, ale aj vnútornými ako únava či stres.

Problém je, že od 25. roku života kolagén začneme strácať, čo sa s pribúdajúcim vekom ukazuje viac a viac. Logicky ho preto treba dopĺňať, ale akým spôsobom? Externý kolagén je najúčinnejší vo forme kolagénových peptidov (krátke reťazce aminokyselín).

The Solution™ je kolagénový prášok bez chuti a vône, a preto si ho môžete primiešať do akéhokoľvek jedla alebo nápoja. Vďaka pravidelnej každodennej konzumácii rastie pružnosť pokožky a koža celého tela je hladšia. Každé vrecúško The Solutionobsahuje 2,5 g čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I., čo je optimálna denná dávka na dosiahnutie najlepších účinkov.

Pri dlhodobom každodennom užívaní účinky The Solution™ pretrvajú a môžu sa dokonca zlepšovať.

Prečítajte si skúsenosti troch žien, ktoré pravidelne užívali stopercentný práškový kolagén The Solution™ známej nórskej kozmetiky Oslo Skin Lab.

Silke Grane, vizážistka: Prestala som starnúť
Dánska kozmetička Silke Grane po pol roku dávkovania kolagénového doplnku absolvovala takzvaný sken pleti, ktorý hĺbkovo presvecuje pokožku a ukazuje jej nerovnosti. Skenovací prístroj jej rok pred 50-kou vyhodnotil vyhladenie vrások až o 51 %. Rozhodla sa, že sken po ďalšom roku užívania kolagénu podstúpi opäť. „Keď vezmem do úvahy môj vek, potešilo by ma, keby sken po roku zodpovedal aspoň tomu, čo ukázal ten predchádzajúci. Znamenalo by to, že za rok pleť vôbec nezostarla. Výsledok bol však neuveriteľný, ukázal zlepšenie štruktúry mojej pleti o ďalších 18 %!“ nadšene opisuje známa nórska kozmetička s tým, že už teraz sa teší na ďalší sken.

Spomaliť starnutie môžeme aj bez toho, aby sme museli ísť pod injekčnú striekačku.
Spomaliť starnutie môžeme aj bez toho, aby sme museli ísť pod injekčnú striekačku.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Eva Kraus, česká fitness trénerka celebrít: Cvičenie a diéta nestačí

Oslo Skin Lab je môj ranný rituál a nedám naň dopustiť.
Oslo Skin Lab je môj ranný rituál a nedám naň dopustiť.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Je pravda, že aj keď sa ukážkovo staráme o svoj jedálniček, máme dostatok pohybu a dbáme aj o svoju vnútornú pohodu, neúprosný zub času sa na nás po 30-ke začne prejavovať a môže za to najmä ubúdajúci kolagén. Čerstvá mamička a manželka českého Muža roka 2015 trénuje vo fitku české hviezdy a sama prezradila svoj hviezdny výživový doplnok: „Je úžasné, že sa našiel spôsob, ako telu veľmi efektívne dodávať kolagén. Pred pol rokom som objavila čistý hydrolyzovaný doplnok od Oslo Skin Lab, ktorému dôveruje množstvo žien vo svete. Z jeho užívania som si vytvorila ranný rituál a nedám naň dopustiť. K zmierneniu starnutia pokožky nepomáha len mne, ale aj mnohým priateľom a známym. Pamätajte na to, že starostlivosť o pokožku má začínať vo vnútri,“ odkazuje známa česká fitnesska a trénerka.

Hilde Ottem, stylistka: Prirodzená pomoc

Uznávaná nórska stylistka ženám okrem imidžu radí aj v otázkach životného štýlu a v starostlivosti o pleť. Vo svojom povolaní stretáva aj mnoho takých, ktoré postupujú invazívne omladzujúce zákroky, plastické operácie, kyselinové výplne či sťahujúce facelifty. „Napriek tomu si len občas poviem, že dotyčná žena je stále krásna. Aj ja chcem pôsobiť sviežo a mladistvo, ale nie umelo a ako paródia seba samej. Samozrejme, že sú prípady, v ktorých podobný zákrok fyzicky aj psychicky pomôže, no krása je podľa mňa kombináciou osobnosti a charizmy, nie dokonalosti, a musí vychádza predovšetkým zvnútra. Preto nedám dopustiť na kvalitnú a zdravú stravu a potravinové doplnky,“ zamýšľa sa Hilde s tým, že jediným jej kozmetickým „zákrokom“ je vnútorná podpora prirodzených procesov, ktorú zaručuje aj užívanie práškového kolagénu The Solution.

Tri štúdie dokázali zlepšenie

Balenie obsahuje 28 vrecúšok 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I.
Balenie obsahuje 28 vrecúšok 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Všetky realizované štúdie kolagénu obsiahnutom v The Solution boli kontrolované placebom – niektoré ženy dostávali účinnú látku a niektoré len neúčinný prášok. Rozdelenie bolo tajné a nepoznali ho ani vedeckí pracovníci, ktorí zabezpečovali meranie prístrojmi.

1. ŠTÚDIA: Vyhladenie vrások až o pätinu
Do štúdie sa zapojilo 114 žien vo veku od 45 do 65 rokov. Účastníčky potom každý deň počas 8 týždňov dostávali buď 2,5 gramu Verisolu alebo neúčinné placebo. U prvej skupiny sa už po 4 týždňoch znížila hĺbka vrások o 7,2 % a po 8 týždňoch až o 20,1 %.

2. ŠTÚDIA: Zvýšená pružnosť pokožky
Do ďalšieho merania sa zapojilo 69 zdravých žien vo veku od 35 do 55 rokov. U skupiny, ktorá denne užívala 2,5 gramu kolagénu, sa po 8 týždňoch viditeľne zlepšila pružnosť pokožky.

3. ŠTÚDIA: Menej celulitídy
Do ďalšej, 6-mesačnej štúdie sa zapojilo 105 zdravých žien vo veku 24 až 50 rokov s celulitídou kože stredného stupňa. U „kolagénovej“ skupiny sa znížil stupeň celulitídy a spevnila pokožka.

Vyskúšajte aj vy 28-dňovú kúru a presvedčte sa „na vlastnej koži“ objednajte si členstvo na osloskinlab.sk a na prvú zásielku dostanete teraz zľavu 50%. Stačí zadať kód EMMA alebo kliknúť tu.