„Dôležité je ísť si za svojím snom a cieľom. Tvrdo na sebe pracovať. Nečakať, že úspech spadne z neba sám,“ hovorí Zuzka, ktorá je na sociálnych sieťach už roky etablovanou influencerkou. „Teší ma, keď ten čas a energia, ktoré do vytvárania kontentu a svojich produktov vkladám, stoja za to, pretože niekomu pomáhajú žiť krajší a spokojnejší život.“ Krásna ryšavka má na obraz sociálnych sietí triezvy pohľad a napriek úspechu je stále nohami na zemi. „Práca na sociálnych sieťach môže byť aj povrchná a ,odfláknutá‘, postavená len na tom, že niekto dobre vyzerá, ale ak tam nie je pridaná hodnota, rýchlo to ľudí prestane baviť a dlhodobo sa tým človek neuživí. Ak makáte na sebe, ostávate konzistentné v tom, čo chcete povedať a ako to chcete povedať, prispôsobujete sa vývoju trhu, ale pri zachovaní svojej jedinečnosti, udržíte sa na vrchole dlho,“ radí Zuzka, ktorá vníma aj negatívne stránky tejto práce. „Negatívom je strata súkromia. Veľa mladších báb túži po ,sláve‘ a aby ich ľudia spoznávali, no potom sa už neschováte, aj keď máte ťažký deň, týždeň či rok. Všetci vám vidia do taniera, vzťahov aj nákupného košíka.“

„Dôležité je ísť si za svojím snom a cieľom. Tvrdo na sebe pracovať," hovorí Zuzana.
Zdroj: Archív

Zuzka popri módnom blogovaní založila pred dva a pol rokom značku kožených doplnkov Zrzáky. „Sama som hľadala trako-opasky a na Slovensku som ich nevedela zo­hnať. Tak som si povedala, že nájdem spoľahlivého kožiara, ktorý produkt vyrobí pre mňa, a že skúsime aj pár desiatok ďalších a uvidíme, ako takýto špecifický doplnok pôjde. Pretože som v čase launchu už mala za sebou silnú podporu žien, ktoré sa stotožňovali s mojím štýlom, bol launch jednoduchší. Prvá várka sa komplet vypredala za prvú noc,“ hovorí nadšene. Dnes má v ponuke viac ako 60 modelov, plus ďalšie desiatky súrodeneckej značky Chlapáky, ktoré ponúkajú kožené doplnky pre pánov. A ako vyzerá jej bežný pracovný deň? Ak si myslíte, že je to len fotenie, zabudnite. „Moja práca nie je od 9. do 17. hodiny. Je to práca 24/7,“ hovorí Zuzka. „Budík 6.40. Kým sa mi podarí dostať svojich synov z postele a pripraviť ich do školy, skontrolujem maily, či treba niečo urgentne riešiť. Ak nie, naraňajkujem sa so synmi a vyprevadím ich do školy. Ak áno, tak idem, riešim, jednou rukou pripravujem desiate a druhou na telefóne riešim čo horí.

Zuzka popri módnom blogovaní založila značku kožených doplnkov Zrzáky.
Zdroj: Archív Z.B.

O 7.50 – nástup do fitka, pretože len v zdravom tele je zdravý duch. Tam sa telefónu nedotknem. O 9.00 sa končí môj bežný deň. Práca influencerky a podnikateľky je totiž veľmi rozmanitá. Sú dni, ktoré celé presedím za počítačom, a potom také, keď behám z miesta na miesto. Stretávam sa s klientmi, ktorým robím promo, ale aj so zákazníkmi mojich Zrzákov. Zháňam stylingy, fotím, strihám videá, idem do výroby a prototypujeme nové modely… Všetko sa snažím stihnúť do 16.00, kým sa vracajú deti zo školy. Do 20.00 si dávam pracovnú pauzu a venujem sa im. O 20.00, keď ich vyprevadím do postele, začína sa večerná fuška. Balím objednávky, skrolujem sociálne siete pre inšpiráciu a trendy, postujem svoj kontent a komunikujem s followermi, klientmi a so zákazníkmi. Zaspávam s telefónom v ruke, čo by som chcela do budúcnosti zmeniť a zaspávať s knihou.“ Ešte stále si myslíte, že táto práca je jednoduchá?

Svojej práci sa venuje 24/7.
Zdroj: Archív Z.B.