„Myslela som na herečky a na to, čo cítia, keď ich práve fotia. Na moment, kedy vstúpia na červený koberec a všetci fotografi sa na nich vrhnú: Ich pohľady sú upreté do neznáma, to, ako sa tvária, je niekedy v protiklade s outfitmi, ktoré majú na sebe. A obrovské davy fanúšikovov, ktorí na ne čakajú, to je tá druhá stránka filmu, ktorá sa mi veľmi páči,“ nechala sa počuť Virginie Viard, dvorná dizajnérka Chanel, ktorá žezlo prebrala po svojom učiteľovi Karlovi Lagerfeldovi.

Virginie Viard si dala na každom modeli záležať. Chcela, aby v ňom zostal duch značky Chanel.
Virginie Viard si dala na každom modeli záležať. Chcela, aby v ňom zostal duch značky Chanel.
Zdroj: OLIVIER SAILLANT

A o najnovšej kolekcii na jar a leto 2021 hovorí, že je odkazom pre všetky slávne herečky, ktoré sú a boli múzami značky Chanel. „Niektoré sú naozaj veľmi vzdialené a už ich nikdy neuvidíme, pretože Gabrielle Chanel aj Karl Lagerfeld počas svojej kariéry obliekali množstvo herečiek, aj vo filmoch, aj v ich skutočných životoch. Práve na ne som myslela, pretože tieto ženy nám umožnili snívať, ale nechcela som som sa opakovať, ani ich kopírovať. Túžila som, aby nová kolekcia bola farebná, veľmi žiarivá a hravá.“ A ako sa dizajnérkina predstava pretavila do samotných modelov?

Chanel jar/leto 2021
Chanel jar/leto 2021
Zdroj: Chanel
Chanel jar/leto 2021
Chanel jar/leto 2021
Zdroj: Chanel

Na móle sa objavila klasika, čiže čierne či tvídové saká, ale tie boli skombinované s hravými džínsami s farebnými detailami, nechýbali farebné tričká s písmenkami, neónové odtiene, dlhé šaty s kvetinovou potlačou, kostýmy s výšivkami, bermudy a tiež asymetrické prvky. Jednoducho, luxusný Chanel ostal tým, čím je, ale dostal sviežeho ducha a modernejší šat. Takže Virginie Viard to opäť zvládla na výbornú. A v obecenstve jej tlieskali krásky ako Lily Rose Depp či Vanessa Paradis, nechýbala tam Margot Robbie ani Kristen Stewart. Ako inak, všetky nahodené do najnovších Chanel outfitov.

Margot Robbie
Margot Robbie
Zdroj: Chanel