Padnuté či ochabnuté viečka už často nie sú len estetickým problémom, ktorý žene pridá na veku a jej pohľad pôsobí unavene, ale aj zdravotným. „Ochabnuté horné viečka či „vačky“ pod očami bývajú väčšinou následkom oslabovania pokožky s úbytkom kolagénu a premnoženia predočnicového tuku. Viditeľné uvoľnenie kože následne zhoršuje videnie,“ vysvetľuje primár chirurgického oddelenia polikliniky FRAIS MUDr. Martin Dziuban. Riešením v tomto prípade je nebolestivé ošetrenie blefaroplastika, ktoré môže byť zároveň skvelým darčekom a poďakovaním mamám k ich sviatku.

Nebolestivé riešenie

Práve blefaroplastika je jediný a jedinečný spôsob, ako odstrániť nielen kožné previsy horných a dolných očných viečok, ale aj vačkov pod očami, ako skorigovať predočnicový tuk a svalovú nestabilitu viečok. „Vykonáva sa v lokálnej anestézii, je to nebolestivý zákrok a vyžaduje si iba týždennú rekonvalescenciu,“ vysvetľuje primár MUDr. Martin Dziuban.
Na ošetrenie postačí hodina času. Lekári na klinike pacientke ešte pred zákrokom podrobne vysvetlia, čo ju čaká. Počas celej doby operácie pritom môže s chirurgom komunikovať, on zas pravidelne kontroluje, či je všetko v poriadku.

MUDr. Martin Dziuban
Zdroj: FRAIS

Pokračovanie na ďalšej strane.