Väčšina z nás si v bežnom živote nájde čas na nejaký ten púder alebo riasenku, pre starostlivejšie očné líčenie je však potrebné mat viac času a umu, takže ho často nechávame na slávnostnejšie udalosti. Kedy inokedy teda vyskúšať niečo nové, než na vianočný večierok alebo silvestrovskú párty?

Klasická linka z módy nevyjde snáď nikdy a záleží len na vás, akú formu zvolíte – mačacie oči, poriadne hrubú „šesťdesiatkovú” linku, dymové orámovanie, najrôznejšie geometrické kresbičky… Fantázii sa medze nekladú.

Mačacie oči sú pravá klasika, ktorá nesklame. Na jej aplikáciu môžete vyskúšať buď klasickú ceruzku, gélovú linku nanášanú štetčekom alebo aj linku vo forme fixky. Linku ťaháme tesne pri riasach, potom potiahneme von smerom k obočiu, pre väčšie zvýraznenie môžeme aj pod spodné riasy. Zbytok oka vytieňujeme alebo necháme len tak.

Pre kreatívne nositeľky liniek sú tu geometrické oči – povzneste svoje líčenie zvláštnym zahnutím linky alebo napríklad obkreslením celého viečka, fantázii sa medze nekladú.
Pokiaľ ste začiatočníčka, nebojte sa – nikto na prvý pokus nevykúzli linku jedným ťahom. Skúste pospájať bodky alebo napríklad začať tenkou linkou a pridávať.

Tip: Skúste novinku Super Liner Matte Signature od L´Oréal Paris. Sú to vodeodolné tekuté linky s extra matným efektom dostupné v piatich farebných odtieňoch.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: L´Oréal Paris

Pokiaľ nie ste v linkách veľmi zdatná, je tu Super Liner Flash Cat Eye. Je to super praktická očná linka vo fixke, súčasťou balenia je navyše špeciálna šablónka na ešte jednoduchšie vykreslenie mačacích očí. Tenký a naozaj flexibilný aplikátor umožní naozaj jednoduchú aplikáciu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: L´Oréal Paris

Ak nechcete tmavú klasiku, poďte do farieb – farebná linka alebo tieň dodajú líčeniu hravosť a šmrnc a ich aplikácia nie je príliš zložitá. Prečo teda neskúsiť tmavozelený odtieň alebo červenú linku? Farebnú linku naneste buď po celej hornej hrane viečka alebo skúste „len” výrazné krídelká do vonkajšieho kútika.

Ani tiene nemusia pokryť celú plochu horného viečka, stačí napríklad malá plôška zvonka oka. Na viečko môžete vrstviť i rôzne farby vedľa seba alebo vytvoriť hrubšiu a trošku “neporiadnu” farebnú linku. Pre ďalšiu inšpiráciu pozrite na internet, napríklad na niektorý z kanálov svojej obľúbenej influencerky.

Tip: Farebnú linku vo fixke Hyper Precise ponúka Maybelline New York, hrubšie linky alebo najrôznejšie variácie tieňov vytvoríte napríklad pomocou obľúbeného gélového tieňu v kalíšku Color Tattoo.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Maybelline

Tak s chuťou do toho a užite si párty.