V prvom rade treba pomenovať príčinu. Vráska hnevu a horizontálne vrásky na čele sú vrásky mimické, teda spôsobené sťahom svalov. V mladosti nie sú v kľude viditeľné, postupne sa začínajú zvýrazňovať, až zostávajú aj keď sa nemračíme. Vtedy môže pôsobiť človek ako nahnevaný napriek tomu, že má dobrú náladu :)

Dve najlepšie metódy

MUDr. Barbora Brezová, PhD., MPH, MHA, plastická chirurgička a špecialistka estetickej medicíny, spresňuje: “Hovoríme o tzv negatívnej mimike, ktorú vieme ovplyvniť a vrásky odstrániť botulotoxínom. Botox totiž znehybňuje sval a tak nedochádza k vzniku vrásky. Ten je postačujúci najmä pri prvotných vráskach prípadne ako prevencia ich vzniku. Pokiaľ sú vrásky už hlboké , potrebná je aj kombinácia výplňou kyselinou hyalurónovou.
Dnešný moderný spôsob aplikácie však nie je taký, aby bola mimika úplne vyradená (frozen effekt), ale snažíme sa o prirodzene vyzerajúci výsledok. Správnou aplikáciou botulotoxínu vieme aj jemne podvihnúť čelo a obočie. Všetky ostatné metódy sú málo účinné alebo riešia len dôsledok, nie príčinu.”

Mnohé známe tváre využívajú služby skrášľovacích salónov.
Zdroj: Instagram, Archív kliniky