Rastlinné riešenie pre dehydrovanú pleť má francúzska značka Yves Rocher – ikonický rad produktov Hydra Végétal, ktorý obsahuje bunkovú vodu z kosmatcovníka pre účinnú a dlhodobú hydratáciu pleti. Jeho hrubé listy dokážu vo svojich bunkách uchovať maximálne množstvo vody a zablokovať ju v srdci listov, čím obmedzia vyparovanie. Tento mechanizmus, podobný mechanizmu hydratácie pokožky, viedol výskumníkov rastlinnej kozmetiky Yves Rocher k štúdiu tejto rastliny. Potom vyvinuli aktívnu zložku, bunkovú vodu z kosmatcovníka, zo 100 % prírodného procesu ekologickej extrakcie čerstvej rastliny pestovanej v La Gacilly.

Ilustračné foto
Zdroj: Yves Rocher

Rad Hydra Végétal sa skladá z 5 produktov, ktoré majú až 99 % zložiek prírodného pôvodu pestovaných s láskou v Bretónsku, sú bez minerálneho oleja, či parabénov.
 
Nové ultraľahké a tekuté zloženie Hydratačného séra na deň a noc kombinuje dva typy kyseliny hyalurónovej a spolu s aloe vera a ďalšími prírodnými zložkami zaistí pleti hydratáciu po dobu 100 hodín. Výsledkom je svieža a žiarivá pleť. Sérum doplňte o Hydratačný gél na deň a noc a vaša pleť sa bude cítiť ako v bavlnke.

Ilustračné foto
Zdroj: Yves Rocher

Záväzky Yves Rocher

Obaly produktov radu Hydra Végétal sú navrhované s ohľadom na ekológiu a postupy výroby sú prispôsobené dosahovaním minimálnej produkcie odpadov. Obaly sú zároveň recyklovateľné, ekologické, vyrobené vo Francúzsku a sú bez plastovej fólie. Balenie 50 ml sklenených téglikov obsahuje o 41 % menej kartónu ako tradičné balenie.

Ilustračné foto
Zdroj: Yves Rocher