Ruku na srdce – koľkokrát si nájdete čas na to, aby ste sa venovali sama sebe? Celé dni trávite v práci zavalená povinnosťami, ktoré vás neobchádzajú ani potom, čo prídete domov. Cítite sa unavene, vyčerpane, nemáte čas si oddýchnuť a navyše sa vás vaše okolie v týchto dňoch snaží dostať do depresie (síce nepriamo, ale predsa!) len kvôli tomu, že nemáte partnera. Naozaj si myslíte, že je to fér? Nelámte si preto hlavu s tým, že ste sama a radšej urobte niečo, za čo sa vám odvďačí nielen vaše telo, ale aj myseľ. Ideálnym riešením by mohol byť napríklad taký levanduľový kúpeľ.

PREČO LEVANDUĽA?

Levanduľa je totiž jedna z rastlín pre lepší spánok. Pôsobí ako liek v boji proti bolestiam hlavy a okrem toho má upokojujúce účinky. Nemusíte sa preto báť, že na vás doľahne depresia z toho, že Valentín trávite bez partnera.

Levanduľa má priaznivé účinky na našu vnútornú pohodu.
Levanduľa má priaznivé účinky na našu vnútornú pohodu.
Zdroj: Shutterstock

 

AKO NA TO?

Na prípravu levanduľového kúpeľa budete potrebovať približne hrnček sušených levanduľových kvetov. Tie pridajte do hrnca s vriacou vodou a následne ich asi 15 minúť povarte. Zmes potom nechajte v hrnci lúhovať ešte aspoň 60 minút. Následne odvar sceďte od kvetov levandule a vylejte do vopred napustenej vane s teplou vodou. Hotovo. Potom už len odložte mobil, vezmite si dobrú knihu, pohár vína a môžete si vychutnávať prítomný okamih.

Teplý kúpeľ vás príjemne uvoľní a pripraví na spánok.
Teplý kúpeľ vás príjemne uvoľní a pripraví na spánok.
Zdroj: Shutterstock