Za všetko môže portugalský podnikateľ Felipe Castro Matos. To on si dal šialené predsavzatie, že bude tri týždne vstávať o 4.30 a vyskúša, aké pozitíva má životný štýl ranostajov. Keď som si jeho zážitky čítala na fejsbuku, nestačila som sa čudovať. Rýchlo vraj zistil, aké je to super. Zrazu mal pre seba kopu času. Stíhal všetko v práci, aj do fitka začal chodiť častejšie a cez deň mal lepšiu náladu. Ak to zabralo na neho, prečo by som to neskúsila tiež?

6. Nedostatok spánku sa odráža na zdraví, osemhodinový spánok je pre organizmus mimoriadne dôležitý.
Zdroj: Profimedia.sk

Večne hladná

Je pondelok a keď ma v osudnú skorú hodinu zobudí budík na mobile, mám chuť vyšmariť ho z okna. Ale asi by ho bola škoda. Rozbitého skla, aj môjho smartfónu. A tak potichu, aby som nezobudila zvyšok familíe, chrlím neslušné nadávky, navliekam si tepláky a vyšuchtám sa z bytu. Idem si zabehať, veď čo s toľkým voľným časom, keď v práci otvárajú až o siedmej? Tak to vraj robia aj všetci megaúspešní biznismeni. Že vstanú skoro a hneď si idú zašportovať. Miliardár Richard Branson z Virginia Records si nastaví budík na pol šiestu a hneď si dá do tela vo fitku, výkonný riaditeľ Starbucks Howard Schutz už o pol piatej ráno šprintuje po Central Parku a Tim Cooke, ktorý šéfuje firme Apple, tak skoro ráno beháva tiež.Úprimne, to moje šmatlavé prepletanie nohami, ktoré predvádzam po chodníku, sa nedá nazvať behom, no aj snaha sa cení, však? A tak mám o šiestej za sebou nielen rannú sprchu, ale aj päť kilometrov a spálených skoro 300 kalórií. Ak teda moja bežecká aplikácia Endomondo neklame. Keď si po siedmej v kancelárii sadám za počítač, čakám, že telo bude skvele naštartované na skvelý pracovný výkon. No, naštartované možno je, ale signalizuje to hladom. Bežné raňajky mi odrazu nestačia a hneď spráskam aj desiatu. A keď si potom uvedomím, že do obeda musím vydržať štyri hodiny, najradej by som schrúmala aj ceruzky na pracovnom stole. Nenormálny hlad, ten pocit ma prekvapivo straší celý deň. Moja kolegyňa Katka má pre to pochopenie. "Aj ja som mala obdobie, keď som spávala iba štyri hodiny. Inak by som nestíhala. A tiež som bola večne hladná, lenže za tie tri mesiace som pribrala päť kíl." No tak to je skvelá perspektíva, napadne mi a stav - bože, ja by som jedla, kamuflujem ovocím a hektolitrami vody. No, do večere to nejako vydržím. Aj po nej šup do postele. Rovno so sliepkami.

Miliardár Richard Branson z Virginia Records si nastaví budík na pol šiestu a hneď si dá do tela vo fitku, výkonný riaditeľ Starbucks Howard Schutz už o pol piatej ráno šprintuje po Central Park.
Zdroj: Profimedia