Škorica v nás evokuje Vianoce, preto sa v tomto čase radi obklopujeme jej vôňou. Okrem príjemného pocitu nám však môže priniesť aj pár blahodarných účinkov. Táto korenina je totiž skvelým pomocníkom v boji proti pribúdajúcim vráskam, ale aj jazvách po akné. Vianočný čas preto môžeme využiť aj na malý beauty detox. Pripravte si s nami jednoduchú a rýchlu masku zo škorice, ktorú si budete aplikovať raz do týždňa a uvidíte, že výsledky vás veľmi milo prekvapia.

ČO BUDEME POTREBOVAŤ?

❤     1/2 čajovej lyžičky mletej škorice

❤     1 čajovú lyžičku medu

❤     1 čajovú lyžičku čerstvej citrónovej šťavy (Ak máte príliš citlivú pokožku, citrón nepoužívajte. Namiesto neho radšej pridajte viac medu.)

❤     1/2 čajovej lyžičky mletého muškátového orieška

Po maske doprajte pleti ďalšiu výživu v podobe kvalitného krému.
Po maske doprajte pleti ďalšiu výživu v podobe kvalitného krému.
Zdroj: Shutterstock

AKO NA TO?

Všetky ingrediencie miešajte dovtedy, kým sa zmes nezmení na hustejšiu pastu. Dôkladne si vyčistite tvár a naneste na ňu zmes tak, aby ste sa vyhli oblasti očí a úst. Nechajte 20 minút pôsobiť. Potom masku opláchnite vlažnou vodou a tvár natrite kvalitným pleťovým krémom.

Ak po použití masky cítite jemné štípanie, buďte kľudné, je to len bežná reakcia pleti. Masku však určite nepoužívajte v prípade, ak máte na tvári zapálené vyrážky, alebo ak bojujete s problematickým akné.