Päťdesiatdvatisíc eur, je to veľa? Za tie peniaze si môžete kúpiť parádne auto, menší dvojizbák na strednom Slovensku alebo ich investovať do svojej krásy. Tak, ako to urobila Janet Horrocks, ktorá sa k tomu priznala v reality šou pre Barcroft TV. O. k., na jej investícii by možno nebolo nič zlé, keby táto Angličanka nemala päťdesiatsedem rokov a keby všetky tie dermatologické zákroky a plastické operácie nerobila s jediným cieľom. Čo najviac sa podobať na svoju vlastnú dcéru. „Mám právo kopírovať ju, veď je to moje dieťa. To ja som ju splodila a vyrobila,“ vyhlásila Janet, ktorá má za sebou zdvihnutie poprsia, operáciu viečok, úpravu nosa aj pier, laserové zákroky, pílingy a, pochopiteľne, botulotoxínové injekcie.

Jej dcéra Jane najskôr tým nápadom nebola nadšená, ale dnes si už zvykla na to, že s mamou sa podobajú ako vajce vajcu. A že v malom meste neďaleko Manchestru, kde žijú, ich dokonca považujú za „falošné“ dvojčatá. Hoci ich prípad patrí do kategórie bizarnejších, téma krásy vždy bola tou, ktorú mamy so svojimi dcérami zdieľali. Dokonca aj Ivanka Trump sa v jednom rozhovore priznala, ako jej mama celé roky vtĺkala do hlavy, že nikdy, naozaj nikdy nesmie ísť spať neodlíčená. „Pamätám si, že raz som sa ako tínedžerka vrátila z párty v noci a hneď som zaľahla do postele. Lenže keď ma ráno mama zbadala a zistila, že mám na tvári mejkap, urobila mi takú prednášku, že na ňu nikdy nezabudnem,“ spomína na svoju prísnu beauty výchovu.

Ženy túžia po nekonečnej mladosti a dokonalom vzhľade už od veľmi mladého veku.
Ženy túžia po nekonečnej mladosti a dokonalom vzhľade už od veľmi mladého veku.
Zdroj: Shutterstock

Dnes sa jej súčasťou, najmä v USA, stávajú aj špecialisti na estetickú medicínu, ktorí získali podobný status, aký majú rodinní lekári. Áno, rodinný dermatológ dnes ten botulotoxín alebo kyselinu hyalurónovú pichá nielen matke, ale aj jej dcére a vlastne všetkým členom rodiny. Trebárs v Južnej Kórei, krajine, kde je celý národ posadnutý krásou a túžbou po dokonalosti, zašli ešte ďalej. Tam každá tretia žena napochoduje za plastickým chirurgom a nechá sa kompletne prerobiť. Ešte skôr než oslávi tridsiatku. Dá si zväčšiť oči, zjemniť bradu či nos a vo výslednom efekte sa na svoje pôvodné ja vôbec nepodobá. Ozaj, viete, čo je v Južnej Kórei pre maturantku, ktorá úspešne skončila strednú školu, najkrajší darček? Plastická operácia. A viete, kto jej ten darček venuje? Predsa rodičia, od ktorých si svoju novú tváričku doslova vyprosí.