Vlasy, rovnako ako iné časti ľudského tela, potrebujú hĺbkovú výživu, ktorú získavame zo stravy. Dôvod je jednoduchý. Ak sa vlasy lámu, strácajú objem, sú suché, bez lesku, smutné a bez života, musíte začať dopĺňať vitamíny a minerály. Kvalitu vašich vlasov z veľkej časti ovplyvňuje práve životospráva a ďalšiu rolu hrá vaša vonkajšia doplňujúca starostlivosť.

V skutočnosti môže strava bez správnych živín viesť k vypadávaniu vlasov. Na druhú stranu, vyvážená strava so správnymi živinami môže pomôcť podporiť rast vlasov, najmä ak u vás dochádza k strate vlasov kvôli zlej výžive. Patrí medzi ne napr. olivový olej, ktorý pomáha so suchými a lámavými vlasmi. Jablká a ananás zase prospievajú ľuďom s krepovými vlasmi a bobule sú nabité prospešnými zlúčeninami a vitamínmi, ktoré môžu podporovať rast vlasov. Ak napríklad chcete zvýšiť elasticitu vlasov, jedzte puding alebo želatínu.

Doplniť potrebné látky tiež môžete overenou a kvalitnou vlasovou výživou, ktorá obsahuje to, čo je pre zdravie vlasov nevyhnutné. Vlasové hnojivo v podobe tabliet obsahuje unikátnu kombináciu látok potrebných pre správny rast a kvalitu vlasových buniek a vďaka vysokému obsahu biotínu, kremíka a síry, rýchlo a účinne redukujú nadmerné vypadávanie vlasov a podporujú ich rast a kvalitu. V zložení tohto výživového doplnku nájdete vysoké dávky aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré sú kľúčové pre stav vlasov a vlasovej pokožky.

Ilustračné foto
Zdroj: Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo tablety kúpite výhodne na ZLEKÁRNE.sk

Ďalším krokom v starostlivosti o vaše vlasy by mal byť kvalitný šampón. Ten by mal totiž vaše vlasy nielen umyť, ale aj zregenerovať, posilniť a predovšetkým chrániť. V zložení vášho šampónu by preto nemal chýbať kofeín, žihľava, zelený čaj a silymarín. Práve tieto látky nájdete v šampóne Vlasové hnojivo, ktorý podporuje rast nových vlasov, zvyšuje odolnosť vlasových buniek a pomáha vytvárať objem, lesk a silu vlasov. Pre ešte rýchlejší a výraznejší efekt doplňte umývanie vlasov o bezoplachovú starostlivosť sérom Vlasové hnojivo, ktoré predstavuje koncentrovanú starostlivosť o slabé a riedke vlasy s tendenciou vypadávať.

Ilustračné foto
Zdroj: Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo šampón a sérum kúpite výhodne na ZLEKÁRNE.sk

Tiež čo najmenej používajte tepelnú úpravu vlasov a vyhýbajte sa chemickým prostriedkom. Tieto zásahy predstavujú pre vaše vlasy obrovskú záťaž a môžu ich niekedy aj nenávratne poškodiť. Ak sa vydáte k bazénu alebo moru, myslite na to, že morská soľ a chlórovaná voda v bazénoch nepriaznivo pôsobia na vaše vlasy, preto by ste vlasy mali následne poriadne umyť. Najlepšie sa vyvarujte kontaktu s vodou úplne.

Začnite telu dopĺňať potrebné látky a náležite sa o neho starajte, vaše vlasy vám poďakujú.