So zvyšujúcim sa vekom klesá produkcia elastínu a kolagénu a obnovovacia schopnosť pleti pomaly slabne. Dostatočná hydratácia je pre zdravú a pevnú pokožku úplne kľúčová. Na suchej pleti sa vrásky tvoria oveľa rýchlejšie, tak ako tomu predísť? Do ranného rituálu zaraďte vyživujúci denný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej. Vyskúšať môžete napríklad starostlivosť Hyalurogel Rich od značky Mixa, odborníka na citlivú pleť, ktorý je ideálny pre všetky typy pleti vrátane citlivej so sklonom k vysúšaniu. Vďaka unikátnej krémovej textúre preniká rýchlejšie do pleti a zanecháva ju dlhodobo hebkú a pevnú. Rovnaký krém môžete použiť aj večer, aby ste pleti zaistili prísun výživných látok aj v priebehu noci.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: L’Oréal Paris

Úplnou samozrejmosťou je správne čistenie pleti, a to vždy ráno a večer. Žiadny krém nebude dobre fungovať, ak nebudete mať pleť riadne vyčistenú. Počas dňa sa na pokožke usadzujú prach, pot a ďalšie nečistoty, preto je potrebné ju dôkladne vyčistiť, aj keď ste sa v ten deň nelíčili. Ak čistenie dlhodobo zanedbávate, koledujete si o poriadny problém. Póry sa začnú upchávať a vy sa dočkáte nejedného nevzhľadného pupienka nehovoriac o predčasnom výskyte vrások. Dôkladné čistenie je jednoducho základ.

Začnite používať očné krémy, ktoré minimalizujú vznik mimických vrások a redukujú opuchy aj čierne kruhy pod očami. Pokožka v očnom okolí je veľmi jemná a citlivá, navyše tu nedochádza k takému prekrveniu ako v iných oblastiach tváre, takže je náchylnejšia k vzniku vrások. Krém používajte každý deň ráno a večer.

Pamätajte na ochranu pred slnkom. Nadmerné vystavovanie slnku urýchľuje starnutie buniek, a pleť tak stráca svoju elasticitu. Používajte preto kozmetické prípravky s UV faktorom, a to aj počas zimných mesiacov.

Posledná rada na záver: Nezabudnite dodržiavať pitný režim! Ak je telo dostatočne zásobované vodou, pokožka sa oveľa dlhšie udrží mladistvo svieža a krásna. Dajte si preto hneď na raňajky pohár vody s citrónom a vyhnite sa zbytočným vráskam.