Už približne od 25. roku života sa jeho obsah v pokožke znižuje v priemere o 1,5 % ročne a po 45. roku môže byť jeho tvorba na minime. Prirodzene je možné zvýšiť hladiny kolagénu v tele aj prostredníctvom vhodne zvolenej stravy, no ani to nemusí vždy stačiť. Deficit tejto látky môže pritom viesť k rozvoju problémov s pohybovým aparátom či k zhoršeniu stavu pokožky. Veľmi jednoduchým riešením sú práve výživové doplnky s obsahom kvalitného kolagénu z overených zdrojov.

Na českom aj slovenskom trhu je už 4 roky etablovaný kolagén značky Inca Collagen, o ktorého účinkoch môžeme počuť z mnohých strán, a to hlavne z úst spokojných zákazníkov. Tento výnimočný český produkt je už dlhoročne vynikajúcom prostriedkom pre udržovanie si pevného zdravia a mladého vzhľadu. Blahodarne vplýva na pohybový aparát, kožu, vlasy aj nechty. Čo naň hovoria krásne české ženy, ktoré naň nedajú dopustiť, sa dozviete v nasledujúcom článku!

Prečo každý potrebuje kolagén?

Na začiatku je však vhodné vedieť, aký význam má pre nás a naše telo spomínaný kolagén. Je potrebné povedať, že ide o základnú stavebnú látku, ktorá je dôležitá pre správny vývoj šliach, kostí, kĺbov, vlasov či nechtov. Dokonca je vo vysokom množstve zastúpená v našej koži. Dalo by sa povedať, že ide o skutočne nemalú úlohu. Maximum kolagénu sa pritom v pokožke nachádza okolo 25. roku života, vďaka čomu je veľmi pružná a prispôsobivá. Známych je v súčasnosti až 27 typov kolagénov, ktoré označujeme I až XXVII. Až 90 percent kolagénu v tele človeka aj živočíchov tvorí kolagén typu I, ktorý v ľudskom organizme stimuluje produkciu vlastného kolagénu.

Výživový doplnok Inca Collagen predstavuje až trojzložkový kolagén, pričom nášmu telu doplní kolagény typov I, II aj III, a to v dostatočnej dennej dávke 3000 miligramov. Tento doplnok stravy napomáha dopĺňať potrebné množstvo kolagénu chrupavkám, chráni a posilňuje kĺby a rovnako pôsobí protizápalovo v prípade už postihnutého kĺbu. Okrem toho má priaznivý vplyv na udržovanie zdravej pokožky, zubov a ďasien či vlasov. Je veľkým pomocníkom pri mnohých kozmetických aj zdravotných problémoch. Spomenúť môžeme drobné vrásky, pigmentové škvrny, strie, lámajúce sa nechty a padajúce vlasy aj bolesti pohybového aparátu. Kolagén dodáva stavebné látky potrebné pre výživu našich spojivových tkanív, a preto by sme rozhodne nemali hazardovať s jeho nedostatkom.

Pozitívne ohlasy sú jasným dôkazom

O výhodách užívania a dopĺňania kolagénu sa toho môže veľa popísať aj povedať, no šíriť by sa mali v prvom rade pozitívne skúsenosti zákazníkov, ktorí účinky bielkoviny mladosti odskúšali na vlastnej koži. Jeho čaro objavila aj Ivana Cachová, majiteľka salónu krásy. „Je to už rok a pol, čo užívam výživový doplnok Inca Collagen. Aké účinky som na sebe spozorovala? Moja pleť je vyživenejšia a pevnejšia, zlepšila sa mi kvalita nechtov, rastú mi rýchlejšie vlasy a mám ich lesklejšie a príjemnejšie na dotyk, spevnila sa mi pokožka celého tela. Inca Collagen ma nadchol a som s ním maximálne spokojná,“ podelila sa so svojou skúsenosťou podnikateľka.

Ivana Cachová
Ivana Cachová
Zdroj: Inca Collagen

Na dopĺňanie kolagénu nedá dopustiť ani finalistka Miss Česko 2014 Kristýna Svobodová, ktorej pomohol po úraze. „Po úraze väzu som začala tento kolagén používať denne a už po pár týždňoch som videla pozitívne zmeny a výsledky. Ako bonus sa mi spevnili nechty a vlasy. Najvyššia kvalita na českom trhu,“ hovorí mladá modelka.

Tip na článok:Kolagénom vyriešite mnoho problémov

A s pozitívnymi ohlasmi na Inca Collagen medzi českými ženami môžeme ešte dlho pokračovať. „Najviac je to u mňa vidieť na vlasoch, rastú rýchlo, ako by som ich hnojila. Nechty sú pevné a nelámu sa,“ vyjadrila svoju skúsenosť fashion bloggerka Tereza z blogu Lifestyle Brno. Alica Mertensová, poradkyňa pre zdravý životný štýl, ktorá je okrem iného aj držiteľkou certifikátu s titulom Poradca pre výživu a suplementáciu, sa na adresu Inca Collagenu vyjadrila nasledovne: „K Inca Collagenu som sa dostala čistou náhodou, ako to už v živote býva. Od začiatku užívania som si všimla úbytku vrások v okolí oči, vypnutie pleti a celkové zlepšenie kvality pokožky. Menej vnímam problémy s kolenami, ktorými som skorej pri častom behu trpela. Za ďalšie pozitívum považujem lepšiu potréningovú regeneráciu a menšiu mieru únavy počas užívania.“ Recenzie priamo od zákazníkov sú skvelým ukazovateľom toho, s akým kvalitným produktom, ktorý dokáže podporiť krásu aj zdravie máme tú česť.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Inca Collagen

Overte si, čo pijete

Výživový doplnok od Inca Collagen dosahuje tak priaznivé výsledky práve preto, lebo v sebe ukrýva kvalitný čistý morský kolagén. Nie je totiž jedno, aký kolagén svojmu telu dávate, respektíve aký pijete. Na trhu je takýchto kolagénových doplnkov stravy skutočne mnoho, takže je dobré vedieť, na ktorý z nich sa môžete naozaj spoľahnúť. Práve morský, respektíve rybí kolagén je výborným zdrojom kolagénu pre telo aj pleť. Rýchlo sa vstrebáva a organizmus ho dokáže efektívne využívať. Materiál z rýb sa ukazuje ako skvelý zdroj vysoko stabilného kolagénu, ktorý je šetrným spôsobom zbavovaný rybieho zápachu, pričom je zachovaná jeho nutričná hodnota. Kolagén od Inca Collagen je vyrábaný neinvazívnou metódou, vďaka čomu má vysokú kvalitu a zachovanú biologickú štruktúru.

Reč je o takzvanej hydrolýze, respektíve rozkladnej reakcii, prostredníctvom ktorej je získavaný čistý kolagén. Pri tomto procese dochádza pomocou enzýmov k rozbíjaniu väzieb v konkrétnych aminokyselinách na jednotlivé kolagénové peptidy. Takouto metódou je vyextrahovaný živý kolagén, ktorý nemá narušenú svoju biologickú štruktúru. Má štruktúru trojitej špirály, ktorá je charakteristická iba pre bielkoviny živých organizmov. Inca Collagen je 100 % čistý morský hydrolyzovaný kolagén, s ktorým dokáže ľudské telo narábať ako s vlastným. Využije ho jednoducho všade tam, kde potrebuje. Nakoniec nesmieme zabudnúť ešte spomenúť, že pre maximálne využitie kolagénu v tele človeka sú potrebné aj ďalšie živiny, a to najmä vitamín C či minerály, ako sú zinok, chróm alebo mangán.