Ochlpenie v oblasti intímnych partií nie je ničím príjemným, preto sa ho väčšina z nás túži čo najefektívnejšie zbaviť. Z hygienického hľadiska sa bez neho cítime oveľa pohodlnejšie, nehovoriac o tom, že si tak vieme oveľa intenzívnejšie vychutnať aj intímne chvíľky so svojím partnerom. Ak sa však ochlpenia zbavujeme klasickým holením, naša pokožka môže reagovať podráždením či dokonca nepríjemnými a bolestivými vyrážkami. A tými teda rozhodne nepotešíme seba, ale ani nášho partnera. Ako sa teda starať o naše intímne partie tak, aby už holenie nebolo žiadnym problémom?

1. Ak vaše ochlpenie od posledného holenia výraznejšie podrástlo, určite použite aj nožnice. Ešte pred samotným holením by ste nimi mali dlhé chĺpky čo najvýraznejšie skrátiť.

 

2. Holenie je najpohodlnejšie počas sprchy, prípadne počas kúpeľa. Ani jedno z toho by ste však nemali začínať práve holením. Najskôr si doprajte dostatok teplej vody, aby mali chĺpky priestor trošku zmäknúť. Budú tak mäkšie, vďaka čomu ich odstraňovanie našej pokožke nespôsobí také výrazné podráždenie.

 

3. Pri holení treba dbať aj na kozmetické produkty, ktoré sú určené práve na použitie v oblasti intímnych partií. Použite, napríklad, holiaci krém, ktorý nanesiete na ochlpenú oblasť. Nezabúdajte však, že tieto prípravky sú určené len na vonkajšie použitie, takže nimi zbytočne nezachádzajte príliš dovnútra.

Aby ste predišli nepríjemnostiam, riaďte sa týmito pravidlami.
Zdroj: Shutterstock

4. Ak sa chcete vyhnúť podráždeniu pokožky, mali by ste pri každom ďalšom holení použiť novú žiletku. Okrem podráždeniu sa tak vyhnete aj prípadnému preneseniu nečistôt, ktoré sa mohli na žiletku dostať od posledného holenia.

 

5. Nikdy sa nehoľte proti rastu chĺpkov! Síce to v nás môže evokovať pocit, že holenie bude dokonalejšie a výsledok jemnejší, no opak je pravdou. Práve holenie proti smeru rastu chĺpkov spôsobuje nielen najvýraznejšie podráždenie pokožky, ale aj nepríjemné vyrážky či dokonca bolestivé zarastanie chĺpkov.

 

6. Dôležitým krokom je aj starostlivosť o pokožku po holení, kedy jej treba dodať najmä dostatok hydratácie. Opäť sú na ňu určené špeciálne prípravky na vonkajšie použitie. Ideálne je používať nedráždivé, neparfumované prípravky, ktoré budú pôsobiť upokojujúco a zabezpečia, že vaša pokožka bude krásne vláčna a hebká na dotyk.

Dbajte najmä na zdravú pokožku bez podráždenia.
Zdroj: Shutterstock