Ak teda nechcete prísť nielen o krásnu pokožku bez vrások, ale aj o lesklú hrivu a zdravé kĺby, poďte sa spolu s nami pozrieť na 5 zlozvykov, ktorých by ste sa radšej mali zbaviť.

Maškrtný jazýček

Ani vy si nedokážete odpustiť každodenný cukor v káve, sladkú tyčinku po obede, či krémový koláčik? Tak to by ste mali vedieť, že okrem kíl navyše spôsobuje tiež stratu elasticity pleti a následný vznik vrások. Ako je to možné?

Ak konzumujete potraviny s vysokým obsahom rafinovaného cukru, dochádza v tele k procesu zvanému glykácia. Ten prispieva k oslabeniu a poškodeniu kolagénu aj elastínu, čo má za následok stratu pružnosti pokožky a prvé hlboké vrásky. Ak si teda chcete udržať svoju pleť čo najdlhšie mladú, určite by ste mali zo svojho jedálnička vyradiť jednoduché cukry, ktoré sú aj tak pre telo viac na škodu, než na úžitok.

Ponocovanie

Málokedy sa do postele dostanete pred polnocou, ráno vstávate s kohútom, celý deň zívate, no aj tak ste sa stále neprinútili dať svoj spánkový režim do poriadku? Tak možno vás presvedčí fakt, že nedostatok spánku vás pripraví o vašu mlado vyzerajúcu pokožku.

Ak svojmu telu nedoprajete oddych a potrebnú regeneráciu, môže to vyústiť do zníženej produkcie kolagénu. Nekvalitný spánok taktiež zhoršuje obranyschopnosť organizmu, ktorý hrá kľúčovú rolu pri prirodzenej tvorbe kolagénu v tele. Tak už sa na nič nevyhovárajte a doprajte svojmu telu poriadny spánok.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN by Roal

Chytanie bronzu

Hnedá pleť je síce veľkým trendom, no v skutočnosti je to znak, že sa vás snaží zubami-nechtami ochrániť pred ničivým slnkom. Ultrafialové lúče UVA a UVB zo slnečného žiarenia sa dostávajú do vrstiev pokožky, kde ničia kolagén v spojivových tkanivách. Koža stratí svoju elasticitu a prvé vrásky sa prederú na svetlo sveta.

Ak sa ale predsa len neviete vyhnúť opaľovaniu, investujte aspoň do kvalitných krémov s vysokým SPF, ktoré zabránia slnku bombardovať tak potrebný kolagén.

Nedostatočný pitný režim

Vedeli ste, že keď sa napijete až pri pocite smädu, tak je už neskoro a vaše telo je vlastne dehydrované? Keďže je náš organizmus z približne 60 % tvorený vodou, je veľmi dôležité, aby sme mu ju pravidelne dopĺňali, aby tak náš organizmus mohol správne fungovať.

Vďaka vode je totiž pokožka žiarivá a vyzerá mladistvo. Bohužiaľ, keď nedodržiavame správny pitný režim, ničíme tým aj svoj kolagén, čo má za následok suchú pleť plnú šupiniek a vrások. Jasné, môžete vyhodiť peniaze za drahé hydratačné krémy, no ak by ste hydratovali celé telo zvnútra, pozitívne sa to prejaví aj na vašej pokožke.

Cigaretka na dva ťahy

Fajčenie je naozaj nebezpečný zlozvyk, ktorý dokáže nielen zničiť vaše pľúca, ale tiež negatívne ovplyvniť ľudí okolo vás. Okrem toho však pravidelná cigaretka narúša aj tie posledné zvyšky kolagénu, ktoré vám v tele ostali. A to dokonca aj pri pasívnom fajčení.

Pre tuhých fajčiarov je tiež typický vysoký obsah kortizolu v tele, ktorý taktiež prispieva k tvorbe vrások. A čerešnička na zafajčenej torte? Nikotín ničí vitamín C, ktorý podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu. Cigarety jednoducho nie sú kamoši našej kože.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN by Roal

Ako to napraviť?

Jednoducho. Zaraďte do svojho jedálnička hydrolyzovaný kolagén. Stačí si každý deň rozpustiť prášok s obsahom 6 000 mg morského kolagénu v pohári vody a vypiť. Vaše telo tak dostane potrebnú dávku kolagénu, ktorá sa po 3 mesiacoch prejaví vo forme krásnej pokožky, vlasov, nechtov a ďalších zdravotných benefitov.

Odporúčame vám tiež siahnuť po kolagéne v prášku s obsahom vitamínu C, ktorý okrem prirodzenej tvorby kolagénu prispeje tiež k silnej imunite a žiarivej pleti.

Či už sa svojich zlozvykov zbavíte alebo nie, pravidelným dopĺňaním prémiového morského kolagénu doprajete svojej pokožke to, čo pre svoje zdravie a krásu potrebuje. Siahnite po 100 % prírodnom hydrolyzovanom kolagéne značky ZEEN by Roal, ktorý nájdete exkluzívne v predajniach dm drogerie markt alebo priamo na stránkach ZEEN WORLD.