Kolagén vám dokáže pomôcť nielen s kĺbmi a pohybovým ústrojenstvom, je výborným pomocníkom pri estetických problémoch, ako sú akné, strie, celulitída, začervenanie pokožky, vrásky, ekzém, či problémy s pigmentovými škvrnami.

Elixír mladosti, ako sa kolagénu hovorí, tvorí až 70 % bielkovín v koži. Jeho úlohou je udržovať pokožku napnutú a zdravú. Vďaka kolagénu sa obnovujú kožné bunky a podporuje dostatočnú hydratáciu pokožky. Je prirodzenou súčasťou nášho tela, ale iba do určitého veku, kedy sa prestáva prirodzene tvoriť a ubúda.

Stopy po akné, ekzémy či pigmentové škvrny

Koľkí z vás si prešli pubertálnym obdobím s akné, ktoré zanechalo škaredé a viditeľné stopy? Niektorí s tým bojujú aj ako dospelí ľudia. Tento problém môže byť vyriešený vďaka kolagénu, ktorý najlepšie pomôže zvnútra. Krémy s kolagénom sú výborná pomôcka, pri výrazných stopách po akné, je však dôležité obnoviť kožné bunky zvnútra.

S akné býva spojené aj začervenanie pokožky, ktoré dokáže kolagén zmierniť. Keďže červená pokožka je väčšinou znakom suchej a citlivej pokožky, ktorej chýba hydratácia. Kolagén udržuje dostatok vody v pokožke, a tým vytvára krajší a plnší vzhľad pleti bez zbytočného začervenania.

Suchou pokožkou trpí až polovica populácie, sú s ňou okrem začervenania spojené aj nepríjemné ekzémy a svrbenie. Každý, kto nimi trpí, vie, že je dôležité, aby bola pokožka neustále hydratovaná. Nie je však jedno, aký krém použijete, pokožka je citlivá. Udržovať vodu a hydratovať pokožku pomáha aj kolagén, najlepšie vo forme prášku, ktorý sa rozpustí vo vode. Doprajte svojej pokožke aj vnútornú starostlivosť, veľakrát zabúdame, že všetko, čo sa prejavuje navonok, má svoje vnútorné dôvody.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Zeen Collagen

Strie a celulitída

Táto dvojka patrí medzi najneobľúbenejšiu zo všetkých. Plavková sezóna síce ešte nie je aktuálna, blíži sa však rýchlosťou svetla a my už riešime zdravú stravu a hodiny v posilňovni. Je však jedna vec, ktorá nás trápi a nevieme si s ňou rady, a to sú strie a ich priateľka celulitída. Pri pravidelnom pohybe, dobrej životospráve v kombinácii s doplneným kolagénom dokážete tieto nedokonalosti krásy zmierniť, aby ste sa cítili vo svojom tele, čo najlepšie.

Stopy času – vrásky

Keďže kolagén udržuje pleť hydratovanú, vypnutú a pružnú, stará sa tým o prípadné znaky starnutia, ktorým sa nedá vyhnúť. Je vedecky dokázané, že kolagén, ako významná zložka pokožky, dokáže omladiť vzhľad a vyhladiť vrásky. Aj v tomto prípade nepomôže iba vonkajšia starostlivosť vo forme krémov na vrásky, ktorých je na trhu mnoho. Najväčšie výsledky možno vidieť pri orálnom užívaní kolagénu.

Zeen Collagen sa predáva v práškovej forme, čím je ľahšie stráviteľný a rýchlo sa vstrebáva. Zároveň obsahuje Vitamín C, ktorý je známy ako malý zázrak pri viacerých zdravotných problémoch a pomáha kolagénu pri vstrebávaní. Okrem toho, že získavate práškovou formou dostatok kolagénu do tela, Zeen Collagen obsahuje zložky, ktoré podnecujú telo, aby začalo tvoriť aj vlastný kolagén.

Hydrolizovaný morský kolagén od značky Zeen Collagen obsahuje všetky dôležité typy kolagénu – I., II. a III. typ. Máte tak k dispozícii komplexný balíček, ktorý vám pomôže k vášmu mladšiemu ja a krajšiemu vzhľadu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Zeen Collagen