Kate Moss mala iba 14 rokov, keď si ju na letisku všimla riaditeľka modelingovej agentúry Strom. To, po čom túžia tisíce dievčat v jej veku, dostala ako na zlatom podnose a o niekoľko týždňov už pózovala na titulných stranách časopisov. Život obalený pozlátkom a nálepka módnej ikony však mali aj svoje tienisté stránky. Kate mala len 15 rokov, keď sa počas fotenia stretla so sexuálnym obťažovaním.

Už ako tínedžerka navštívila stovky krásnych miest, nosila luxusné šaty a jej tvár sa objavovala na titulných stránkach prestížnych magazínov, a to napriek tomu, že jej matka Linda neverila, že z Kate sa môže stať modelka.

Sláva si však na modelke vybrala svoju daň a keďže bola vo svojich začiatkoch ešte stále dieťaťom, niektoré zážitky otriasli jej životom. V novej spovedi pre Desert Island Discs sa Kate Moss rozhovorila o predátorstve v módnej brandži a o jej utrpení, s ktorým sa stretla.

„Pravdepodobne som mala len 15 rokov a fotograf povedal: Vyzleč si top. A ja som si ho vyzliekla. A vtedy som sa naozaj hanbila za svoje telo. Daj si dole podprsenku, pokračoval fotograf a ja som cítila, že niečo nie je v poriadku, tak som si zobrala veci a s plačom som utiekla," odhalila Kate desivú spomienku, pri ktorej cíti bolesť a strach dodnes.

V roku 1998 otvorene priznala aj to, že v skutočnosti nikdy nevyšla na mólo triezva. Dokonca aj pri pôrode musela mať šampanské a tonu sviečok. Zviditeľnila sa aj vzťahom s Johnym Deppom a na slávne-neslávnom súde s Amber Heard svedčila v jeho prospech.

Modelka sa neskôr nechala zviesť na zlé chodníčky a stala sa z nej divoká párty žena, ktorá sa čoraz častejšie objavovala na titulkách bulvárnych plátkov pod vplyvom alkoholu alebo drog. Po vyhrotenom škandále so šňupaním kokaínu s ňou mnoho značiek dočasne rozviazalo spoluprácu a život sa jej rútil do záhuby. S drogami a alkoholom mala modelka problémy dlhé roky, no dnes sú to už len zlé spomienky a minulosť, na ktorú by najradšej zabudla. Pozrite na prierez jej kariérou, na niektorých záberoch ju možno nespoznáte. FOTO nájdete v GALÉRII.