Spoznaj svoje vlasy
Ako píše potál eva.sk, Martina si otvorila svoj salón pred štrnástimi rokmi, s premenami však začala ešte ako študentka. „Už vtedy som zistila, že ma tento odbor naozaj baví. Milovala som vytvárať nové účesy kamarátkam a mať radosť z ich radosti. Dnes už viem, prečo je povolanie kaderníčky pre mňa to pravé. Snúbi sa v ňom kreativita, podnikanie, psychológia a sociológia. Je neuveriteľne všestranné. Ak kaderník nechce, nemusí sa utápať v každodennej rutine.“ Jedna z jej prvých kompletných premien prišla spontánne. Klientke vytvorila krásny účes, zvolila nádhernú farbu vlasov, no stále to nebolo ešte ono. Martina sa rozhodla klientku nalíčiť sama a zistila, že vhodne zvolený mejkap dokáže ešte viac podčiarknuť jej prirodzenú krásu. Tak sa odštartovala éra premien. Pár z nich uploadla na Instagram a vtedy sa spustilo to ozajstné šialenstvo. Ale príjemné, také, po akom túži každá kaderníčka. Keďže mala diár onedlho vybookovaný, musela hľadať riešenie, ako zabezpečiť, aby sa k nej dostali všetky záujemkyne. Prišla teda s nápadom na nákup prvého vstupného vouchera.

Jedna z premien talentovanej Martiny Odstrčilovej.
Jedna z premien talentovanej Martiny Odstrčilovej.
Zdroj: Studio Marteena

Funguje to celkom jednoducho – v e-shope si zakúpite voucher na vstupnú návštevu s konkrétnym termínom. Pre extrémny záujem sa však vouchery dajú kúpiť len raz za mesiac, takže je potrebné sa zaregistrovať a čakať na newsletter s dátumom a časom, kedy budú v e-shope dostupné. Ani to však ešte nie je zárukou, že sa do Studia Marteena hneď aj dostanete. Musíte mať doslova rýchle prsty a aj trochu šťastia. Naposledy sa totiž vypredali všetky termíny za 20 sekúnd. „Áno, je pravda, že je ťažké sa k nám dostať, ale nie je to nemožné, ako niektorí tvrdia. Ak sa vám podarí uloviť termín, do mesiaca vás zoberieme. Medzi záujemcami je však stále viac než päťtisíc ľudí a my uvoľníme mesačne 30 až 40 termínov pre nové klientky. Slovenky si zatiaľ kupujú vouchery cez príbuzných v Česku, ale pracujeme na tom, aby sa do konca leta podarilo v e-shope spojazdniť nákup aj priamo zo Slovenska.“ Ako Martina vysvetľuje, práve tá prvá vstupná návšteva, ktorá trvá štyri hodiny, je mimoriadne dôležitá pre klientky aj pre kadernícky tím. Keďže vlasy v sebe nesú informácie o všetkých farbeniach, starostlivosti, ale aj o našom zdravotnom stave, strese, prekonaných chorobách a liekoch za niekoľko rokov, je dôležité pri prvej konzultácii zistiť, ako s nimi pracovať.

Martinine úžasné premeny nájdete v galérii TU.

„Predstavte si vlas ako cibuľu. Dávate z nej dolu vrstvu po vrstve a každá je iná. Aj vlasy majú svoju štruktúru, a keď s ním začneme pracovať, zosvetľovať či farbiť, zistíme, že doterajšia starostlivosť je v ňom zakódovaná. Pri prvej konzultácii teda spoznáme vlasy, zoznámime sa s ich históriou, poznačíme si, čím vlasy klientka farbila a aké odtiene zvolila, ošetríme ich, vyčistíme, zjednotíme farbu a odporučíme vhodnú starostlivosť. Je to taký reštart. A zároveň rezervujeme termín na samotnú premenu priamo ku mne. Ja už nezačínam na bode nula a mám teda viac možností na skrášlenie, či už je reč o konzultácii štýlu, ideálneho strihu a farby. V priebehu premeny klientke navrhnem vhodný mejkap, ktorý zvládne sama doma. A po troch, štyroch hodinách odchádza domov nielen s novým imidžom, ale často aj iným nastavením mysle.“