Môžete sa aj rozkrájať, ale gény, ako má práve Zendaya, ktorá sa narodila v roku 1996, dokáže namixovať len príroda. A ešte osud, ktorý spojil práve jej rodičov Claire Marie a Kazembeho Ajamua. Práve vďaka nim má talentovaná kráska taký nádherný odtieň pleti vo farbe svetlej kávy. Už podľa ich mien sa dá tušiť, že rodina má exotické korene. Otec je Afroameričan s arkansaskými koreňmi, matka je beloška s nemeckým a so škótskym pôvodom. Aj keď je jediným dieťaťom svojich rodičov, z otcovej strany má dokonca päť nevlastných súrodencov. Tí si ju údajne ako dieťa doberali, že má veľkú hlavu.

Pôvod mena pramení z Afriky

Tak, ako je originálna Zendaya, rovnako originálne je jej meno v plnom znení Zendaya Maree Stoermer Coleman a spája sa s jej nemecko-africkým dedičstvom. Pôvod mena pramení zo slova afrického jazyka shona, ktoré v preklade znamená vďaku, ale herečkin otec to ešte trochu upravil. Vždy sa mu páčili slová, ktoré začínali písmenom Z a padlo mu do oka aj slovíčko zen. A tak Zendaya dostala do vienka meno hodné skutočnej hollywoodskej star.

Možno by bola učiteľkou

Obaja jej rodičia sú učiteľmi, tak si asi viete predstaviť, aká budúcnosť čakala ich malú dcéru a možno by aj ona dnes stála za katedrou. Osud to však zariadil inak. Hoci hlavným povolaním jej matky bola práca so žiakmi, mala aj druhé zamestnanie v divadle California Shakespeare Theatre, kde Zendaya často chodila s ňou. A tam sa do divadla a do herectva definitívne zamilovala.

Musela opakovať škôlku

Áno, čítate správne. V jednom z rozhovorov jej mama prezradila, že Zendaya bola v útlom detstve veľmi plachá a hanblivá, preto sa s ostatnými deťmi v škôlke veľmi nerozprávala. Socializácia nebola jej silnou stránkou, ale ak sa chcela dostať na rovnakú úroveň ako jej rovesníci, musela si jeden rok zopakovať. Mimochodom, aj dnes, keď jej meno pozná celý svet, hovorí, že ocitnúť sa v spoločnosti pre ňu nie je to pravé, no povedali by ste to o nej? Miminálne preto, že Zendayi sa podarilo nemožné a doslova prepísala filmovú históriu. Stala sa totiž najmladšou herečkou, ktorá kedy získala prestížne televízne ocenenie Emmy za excelentný výkon v seriálovej dráme Euphoria. Cenu si prevzala minulý rok, keď mala len 24 rokov, čím prekonala herečku Jodie Comer, ktorá ju získala ako dvadsaťšesťročná. To však nie je všetko, stala sa len druhou afroamerickou ženou v histórii, ktorá túto cenu dostala. Prvou bola Viola Davis, ktorá sa takýmto ocenením v roku 2015 mohla pochváliť za rolu v seriáli How To Get Away With Murder.

Pokračovanie na ďalšej strane.