A niekedy vám finančnej stabilite nepomôže ani slávne meno. Bohatí slávni sú tak niekedy len slávni rozhodne vidlami neprehadzujú stodolárové bankovky. Koľko zarábajú hlavne, na čo skutočnosti míňajú?

Nevyžije z hereckého platu

Sydney Sweeney je meno, ktoré by ste si mali zapamätať. Dvadsaťštyriročná herečka si za úlohu Cassie v seriáli Euphoria vyslúžila nomináciu na cenu Emmy, rovnako aj za rolu v seriáli The White Lotus. Posledných pár mesiacov strávila v New Yorku, kde natáčala marvelovku Madame Web. Na rozdiel od ostatných vychádzajúcich hviezd Hollywoodu nie je ničia dcéra, neter ani milenka – vyrastala v malom mestečku v štáte Washington a odmalička snívala o tom, že sa stane herečkou. Do L. A. sa presťahovala spolu s rodičmi a bratom v trinástich, keď ich konečne presvedčila o tom, že to nebudú ľutovať. „Predali sme náš dom v Spokane, no už pred jedenástimi rokmi sme si nemohli dovoliť kúpiť nový v L. A. Nasťahovali sme sa preto do motela, v jednej izbe som sa s mamou delila o posteľ a otec s bratom spávali na gauči.“

Sydney Sweeney sa pýši dokonalým telom.
Zdroj: Instagram

Prvé roky rodina strádala, posledných päť rokov Sydney neúnavne natáča jeden projekt za druhým. Ako však Sydney prezradila v exkluzívnom interview pre magazín Hollywood Reporter, v skutočnosti je bližšie k svojmu predchádzajúcemu životu v chudobe než k životu hollywoodskej hviezdy. Ako je to možné, že nie je vďaka početným nomináciám a šekom od HBO za vodou? „Neplatia nám toľko ako kedysi. Za seriály, ktoré môžu ľudia streamovať, sa viac neplatia tantiémy. A z každej výplaty, ktorú dostanem, dávam päť percent právnikovi, desať percent agentovi, ďalších päť percent manažérovi a svojej mediálnej manažérke platím mesačne viac ako za hypotéku. Ak by som si chcela zobrať trebárs šesťmesačnú pauzu, finančne to neutiahnem,“ vysvetľuje herečka. Vie, že v porovnaní s inými žije na vysokej nohe, no jej príjmy len tak-tak pokrývajú výdavky. Úsilie stať sa hollywoodskou hviezdou totiž čosi stojí.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.